Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25 hetes leszek holnapután. A...

25 hetes leszek holnapután. A harmadik babámat várom. A méhnyak rövidült és a külső méhszáj nyitva. Mire kell vigyáznom hogy ne nyíljon ki a többi méhszáj illeve a nyak se rövidüljön tovább még legalább 3 hónapig?

Figyelt kérdés
2100 a leletem. a doki szerint 3. terhességnél ez még belefér.. Van hasonló valakinél?
2009. nov. 23. 15:22
 1/4 anonim ***** válasza:
nem szabad cipekedni,azaz emelni.és rengeteget feküdni.nekem a 30.-ik héttöl 1110.mondjuk nekem elsö baba,engem szigoru fekvésre utalt az orvosom,bár korházba nem fogtak bennt.
2009. nov. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is így volt már a 20 hét körül. nekem a pici a 4. babám. Nem kellett semmit másképp csinálnom, mint addig. A dokinőm azt mondta, hogy ha érzem hogy fáradok, pihenjek le (úgyis megtettem volna), de másképp nem voltam eltiltva semmitől. Ugyanúgy végeztem a házimunkát és a kertit is, ha elfáradtam, legfeljebb ülve csináltam.. Így is kihúztuk a 38. hétig, de a nagyok se maradtak a 40.-ig. Tehát teljesen normál időben született a kislányom. Nem szedtem magnéziumot se, mert a dokim nem mondta, hogy kéne... bár elég hamar keményedtem is, de ez se okozott komolyabb problémát. Egyébként többedik terhességnél már tényleg hamarabb nyílhat a méhszáj, nem annyir erős, mint az első babánál.
2009. nov. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!

Egy kicsit megnyugodtam:)

És többet fogok pihenni, bár ez most olya ehéz, hiszen nagyon aktív időszakot élek éppen.. mióta nem hányok olyan jókedvem van és annyi mindent csinálnék.. aztán rádöbbenek, hogy nem kéne pörögni..

A védőnőm nagyon lelkiismeretes, és jól kijövünk.. ő azt mondta 3x2 mangneB6 nem ártana és kerestünk közösen egy kis homeopátiás rásegítést. ártani nem ártanak ennek utánanéztem.

egyenlőre nem keményedek, és én is bízom benne hogy legalább a 38. hétig bent tudom tartani a picurkát.

Az első 40 hét 1 nap a második pontosan 37 hétre (szerintem 38. hétre) jött... ez az utolsó babavárásom.. szeretném ha szép lenne a befejezés!

Gratulálok a 4 gyermekhez!

2009. nov. 24. 14:33
 4/4 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy voltam a harmadikkal, és hát 2 kicsi mellett nem is nagyon tud pihizni az ember... Szép lassan nyílt tovább, majd végül a 39. héten elérte az 5 cm-t (és 1 cm-re meg volt rövidülve), ekkor repesztettek burkot. Nekem is azt mondták, hogy harmadiknál belefér, és tényleg nem is lett belőle koraszülés. Úgyhogy ne aggódj, annyira kíméld magad, amennyire tudod!

Üdv: 13 hetes km

2009. nov. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!