Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas TSH eredmény a 8. héten...

Magas TSH eredmény a 8. héten bajt jelent?

Figyelt kérdés

Ma kaptam kézhez a laborvizsgálat eredményeimet és a TSH 7,6 értéket írtak, a T4 pedig 10,5

Mivel korábban tudtommal nem volt pajzsmirigy problémám, így nincs régebbi eredményem amihez hasonlíthatnám.

Kiugró értéknek számít ez vagy ne aggódjak?


2013. dec. 9. 17:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezzel feltétlen endokrinológushoz kell menni. Gyógyszerrel egyszerűen kezelni fogják. Egyébként nem semmi, hogy így teherbe tudtál esni. Ez nagyon ritka. Terhesség alatt mindenképpen le kell nyomni a tsh-t 2,5 alá. Ha magas (pontosabban alacsony, mert ugye ez pm alulműködést jelent), az vetélést okozhat és a babának sem tenne jót, ha helyetted termelné a hormont. A nőgyógyász úgyis el fog küldeni endora, de talán jobb lenne, ha nem várnál addig, hanem a háziorvoshoz mennél és ő sürgősséggel adna egy beutalót, hogy minél hamarabb tudják kezelni.Nekem is a terhesség alatt derült ki, hogy autoimmun thyreoiditisem van.
2013. dec. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igaza van az első válaszolónak, ez igen magas. Nálam is a várandósság alatt derült ki, pajzsmirigy alulműködésem van. 5,4 volt a Tsh-m és rögtön mentem is az endokrinológiára. Gyógyszeresen kezelik, és ami a fontos, hogy 4-6 hetente újranézik a Tsh eredményt, mert van, hogy emelni kell a pajzsmirigy hormon adagját.
2013. dec. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A T4 referenciaértéken belül van még, e szerint az oldal szerint (bár alsó határnál van, ezért mindenképp menj el vele dokihoz): [link]

A TSH önmagában nem infó, csak arra, hogy a pajzsmirigy hormonokat nézni kell. (Nekem pl. 6,2 volt az első terhesség alatti laboron, normális t3, t4 értékekkel, így kezelni sem kellett.) Azért ne ess kétségbe, figyelni kell és ennyi, majd a doki megmondja kell-e kezelni.

2013. dec. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
méghozzá rögtön.
2013. dec. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem kell megijedni - engem 10 éve kezelnek alulműködéssel, 32 hetes terhes vagyok! Igaza van a 3. válaszolónak, az FT4 eredménye még OK - ez konkrétan a pajzsmirigy hormon. A TSH az a stimuláló hormon, amit az agyalapi mirigyed termel, és próbálja ösztönözni a pajzsmirigyedet, hogy több hormont termeljen.

A magas TSH nem akadályozza a teherbeesést - én 4,5-tel estem teherbe. Viszont 10 fölött növeli a vetélés kockázatát. Még időben vagy, de kellene keresni egy endokrinológust SOS. Ha nem találsz a környékeden vagy csak nagyon hosszú idő múlva, akkor keresd meg Solymosi Tamást a konzulium.hu oldalon, minden emilre válaszol és elmondja, hogy szerinte mit kell csinálni. Én voltam nála pár éve azóta rendszeresen küldöm neki véreredményeimet és a háziorvos a javaslatai alapján írja a gyógyszeremet.

2013. dec. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Szerencsére ez még nem rettenetesen magas érték, de odafigyelést igényel.


#5 válaszolónak köszönöm a részletes leírást és Solymosi Tamás elérhetőségét is. Valóban segítőkész és hasznos információkkal látott el

2013. dec. 11. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!