Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy segítsek az önfejű...

Hogy segítsek az önfejű barátnőmnek? Neki nincs szüksége senkire.

Figyelt kérdés
Én 12 hetes vagyok 2. babával, ő 6 hetes az elsővel, de nem fogad meg semmi tanácsot. Barnázott szombat óta, most ment el dokihoz, elvileg csak cisztája van de nem kapott semmit sem. A görcsökre javasoltam neki magnéziumot, de majdhogynem lekiabált, hogy neki a doki nem mondta és én váltsak orvost amiért nekem javasolták. A terhesvitamint, folsavat, semmit nem fogadott el amíg az orvos neki nem mondta. Most a barnázására annyit írtam megnyugtatólag, hogy akkor biztos semmi gond és csak a ciszta miatt van, de gúnyosan megjegyezte, hogy ők nem is aggódtak egyáltalán, illetve ne akarjak orvos lenni. Tényleg csak jószándékból akarok neki segíteni, de így hogy?
2013. dec. 10. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Sehogy. Beszélgess vele az időjárásról!
2013. dec. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
önfejű, ez tény, de nem kell beleszólni, az ő dolga. Az, hogy már van egy babád, az nem azt jelenti, hogy mindent tudsz a babakérdésben, jól teszi, ha az orvosára hallgat, aki nem kér a segítségből, azzal nem lehet (és nem is kell) tenni semmit.
2013. dec. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Eszemben nincs beleszólni, de nem tartom normálisnak, hogy terhesen barnázik és egyrészt nem zavarja másrészt meg nem kapott semmit. Én addig mennék, amíg ki nem derül mitől van és adnak rá valamit.
2013. dec. 10. 19:27
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha van orvosa, akkor tényleg hagyd rá!

Tudom, hogy a jószándék vezérel, de olyan idegesítő tud lenni, amikor "tapasztaltabb vagyok" alapon kérés nélkül osztogatják a tanácsokat.

2013. dec. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nincs neki orvosa. Egy sima nőgyógyászhoz ment el most vizsgálatra, akihez eddig is járt, ő azonnali hatállyal beküldte a semmit nem érő körzeti kórházunkba méhen kívüli terhességgel. Ott persze semmit nem mondtak és semmit nem is kapott, ez őt meg is nyugtatta.
2013. dec. 10. 20:01
 6/6 anonim ***** válasza:
62%
Hát az ilyenen nem lehet segíteni. Aki azt írta, hogy a 'van egy gyerekem, tapasztaltabb vagyok' gondolkodásmód butaság és ne osztogass tanácsokat...hát nem tudom..én most vagyok 28 hetes az első babómmal, mindig is szívesen fogadtam a már gyerekes anyukák, vagy nálam előbb járók terhes nők tanácsait, tapasztalatait. Az, hogy javasolsz neki magnéziumot pl., ő pedig hülyének tart miatta, az azt jelzi, hogy kb. semmit nem tud a terhességről. Kívánom, hogy ne legyen semmi baja se neki, se a picúrnak, de neki valóban nem érdemes tanácsolni. Az idő előrehaladtával még lehet, hogy ő fog tőled kérdezni.
2013. dec. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!