Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek hamar elkezd kerekedni...

Akinek hamar elkezd kerekedni a pocakja, valószínű, hogy nagy hasa lesz a terhesség végén?

Figyelt kérdés
Lapos hasam volt a terhességem előtt. Már a 8. héten elkezdett nőni (nem puffadás), most vagyok a 10. héten, és már lassan egyértelművé válik, még az a szerencse, hogy hideg van, így könnyebb takargatni. Attól félek, hogy "lebukok" a család előtt a nagy beavatás előtt.
2013. dec. 10. 21:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Amit te látsz puffadás és nem hasnövés, az még korántsem nő és látszik, majd csak 20 hetes kor körül kezd. 12. Hétig elmúlik a puffadás is.
2013. dec. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az elsőnél sokára látszott meg és nagy hasam lett. A másodiknál hamar látszódott és nem lett nagy hasam.
2013. dec. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem is a 8. héten kezdett nőni. A 12. héten már rendesen látszott, mint egy 16 hetesé. És azóta szinte semmi növekedés.

21. hétben vagyok, és szinte semmit nem nőtt a hasam az elmúlt 8 hétben.


Erős kezdés után erős visszaesés. :)

2013. dec. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem már a 12. héten látszott a hasam (első baba) és jó nagy hasam is volt már a 20.héten gondolhatod a végén is mekora volt. És kibújt egy 4520 grammos "kis"csaj :)
2013. dec. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem vagyok felpuffadva. Az orvosom szerint is jóval megnagyobbodott a méhem. Az átlagnál nagyobb. :)

Köszönöm, aki a kérdésemre válaszolt. Ezek szerint nincs összefüggés.

2013. dec. 11. 07:31
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem az első babámmal kb a 20. hét körül kezdett látszódni a pocak, persze én előtte is láttam, de aki nem tudta, hogy terhes vagyok, annak kb a 20. héten vált egyértelműen láthatóvá.

Most a második babámmal már sokkal előbb elkezdett nőni a pocakom (súlyra pontosan ugyanúgy kezdtem a két terhességet, szóval nem súlyfelesleg miatt látszott hamarabb). A 10 héten már nálam is látszott a kerekedő pocak, 12. héten a méhem a köldököm magasságában volt, ami 20 hetesen szokott akkora lenni. :) De azóta szép lassan csökkent a különbség a két terhességem közti pocakméretekben és most 34 hetesen már semmivel sem nagyobb a pocakom, mint az első babámnál volt. :)

2013. dec. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 piroska és a farkas ***** válasza:
Hát vitatkoznék azzal, hpgy nőni majd csak a 20. hét körül kezd, nekem sokkal hamarabb kezdett, a 22. hétre betippelték a 30 hetet néhányan, akkora lett :) És mivel az első 12 hétben nagyon sokat puffadtam, éreztem utána, hogy ez már " más" has, nemcsak a gázok :) De hogy a válasz mi a kérdésedre, arról egyelőre fogalmam sincs :)
2013. dec. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is így voltam, és nekem sem a puffadás okozta. Azóta is mindig nagyobb a hasam, mint a velem egyidős terheseknek.

Most 33 hetesek vagyunk, és sokan mondják, hogy ők ekkora hassal mentek szülni :)


Szóval nekem megmaradt az, hogy végig nagyobb a hasam, de van olyan ismerősöm, akinek az elején nagyon megindult, aztán a 4-5 hónapban szinte megállt, és a végére egyáltalán nem volt nagy hasa.


Úgyhogy nem tudom, szerintem inkább alkati kérdés.

2013. dec. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én most vagyok 16.héten, és most van akkora hasam, mint a lányommal volt a 34.héten :(


Óriási a hasam már most, mi lesz így később???????????

2013. dec. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Szia! Itt ülök 20 hetesen, és még semmi nem látszik. A gyerek pedig odabent bulizik, a koránál 3 héttel nagyobb így is csontozatilag. Sztem annyira egyén függő, az se mindegy hogy hol van. Nekem a köldöktől jobbra húzódik inkább...és jól van. Ne izgul emiatt mekkora lesz, a lényeg, hogy jól legyetek mindketten :)
2013. dec. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!