Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Munkahelyen hogy kell vagy...

Munkahelyen hogy kell vagy szokás bejelenteni a nagy hírt?

Figyelt kérdés
Jövő héten lesz a karácsonyi, év záró céges buli. Nagyjából mindenki ott lesz, aki számít, arra gondoltam ott mondanám el, mindenkinek egyszerre. Vagy inkább külön külön kellene?

2013. dec. 12. 06:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A közvetlen felettesen kívül másnak nem kell bejelenteni, majd észreveszik. Ez nem családi kör, ahol nagy közönség előtt kellene elújságolni. Könnyen nevetség tárgyává válhatsz így, szóval inkább diszkrétebben intézd.
2013. dec. 12. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de én sem hiszem, hogy - amennyiben ez egy nagyobb cég - a főnöködön (és persze barátaidon kívül, de nekik gondolom úgyis külön mondod el) - ez bárkit is érdekelne.

A főnöködet is csak a munkajogi dolgok miatt.

Nyilván ez neked meg a családodnak (és közeli barátaidnak talán) "nagy hír", de idegeneket miért érdekelne?

2013. dec. 12. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy rendezvényen rosszul lettem és be kellett menjünk az ügyeletre, ekkor szóltam a közvetlen felettesemnek. Ő pedig elmondta az igazgatónak. A pénzüggyel egy épületben vagyok, mivel fenyegető vetélés miatt otthon voltam két hetet a táppénzes papírról elég hamar kiderült. Ha rajtam múlik, a két felettesen kívül másnak nem szólok, majd feltűnik nekik.
2013. dec. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy szokás, hogy a közvetlen felettesünket behívjuk a tárgyalóba és közöljük vele a hìrt. Elmondjuk mennyit szeretnénk még dolgozni és megbeszéljük a továbbiakat. Ő majd szól a feletteseinek is erről. Ez már nem a mi dolgunk. Az meg, hogy a felettesünkön kìvül kinek mondjuk el, csak ránk tartozik. Szerintem mindenkinek nem kell szétkürtölni, hogy terhesek vagyunk, hisz előbb-utóbb, de mindenki észreveszi. Jah és aranyszabály, hogy csak a 12.hét után mondjuk el, kivétel, ha hamarabb veszélyeztetett leszel, mint például én.
2013. dec. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Én kb. 6 hetesen mondtam el, mert olyan munkahelyen dolgoztam, ahol szükségem volt egy kis kíméletre. Ha a tiéd nem ilyen, és nem is akarsz hamar elmenni táppénzre, akkor ráérsz a 12. hétig.

Én a közvetlen főnökömnek mondtam el először, aztán a nagyfőnöknek (vagyunk olyan viszonyban, hogy személyesen szerettem volna közölni). A kollégáknak egy értekezleten, amikor a szabadságokról volt szó, gondoltam itt az alkalom... Mindenki örült.

Ha olyan kollégáid lesznek ezen a karácsonyi partin, akikkel mind szívesen megosztanád, szerintem mondd el nyugodtan. Te ismered őket, szerintem nagyjából ki tudod számítani a reakciójukat. Viszont azt javaslom, hogy a feletteseddel mindenképpen ez előtt, négyszemközt közöld.

2013. dec. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne. A karácsonyi buli a cég eredményeiről szól, a sikeres évzárásról, ezt ünneplitek Tényleg nevetségessé válhatsz, ha te hirtelen előhozakodsz egy tök magánjellegű dologgal, h te babát vársz. Nem oda való és nem rájuk tartozik.

Akivel olyan viszonyban vagy, majd megtudja tőled személyesen. A főnöködnek muszáj csak elmondanod, de nem a karácsonyi bulin, hanem szóban is és hivatalosan írásban is, mert számára ez hivatalos ügy, csak neked érzelmi dolog.

2013. dec. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a főnöknek mondtam el először, nehogy máshonnan tudja meg, a 13. héten, utána meg annak a néhány embernek, akikkel baráti a viszony, kivel mikor találkoztam, aztán hagytam elterjedni a hírt, akihez meg nem jutott el, az észrevette egy idő után. Szerintem is gáz külön bejelenteni.
2013. dec. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hú, köszönöm a sok választ, igazából totál elbizonytalanítottatok, mert így magamban ez jó ötletnek tűnt, de lehet akkor mégsem.

Nem nagy cég, mi a területünk 15 ember dolgozik, velük napi kapcsolatban és egy részükkel baráti kapcsolatban vagyok, ők lesznek a bulin, és persze a főnökök.

A 12. épp jövő héten töltöm, ezért is bátorkodtam ezt gondolni.

2013. dec. 12. 12:27
 9/12 anonim ***** válasza:
88%

Kedves Kérdező, a válaszolók elfelejtik, hogy nem mindenki multinál dolgozik egy halom ismeretlen emberrel...

Én továbbra is két dolgot emelnék ki: a főnököddel előtte, négyszemközt közöld. A bulin pedig ha tényleg csak olyan emberek lesznek, akikkel ezt szeretnéd megosztani, akkor nyugodtan! Erről még akár ott is dönthetsz, a hangulat függvényében :)

2013. dec. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, azért jobb, ha inkább egyenként, négyszemközt tájékoztatod őket, mert ez feltűnési viszketegségnek tűnhet.

Ha valakivel nem felhőtlen a viszonyod és fogást akar találni rajtad, kiváló alkalom lesz.

Egyszerűen ez nem való egy céges bulira, akármennyire családias a cég. A "most, hogy mindannyian egybegyűltünk, szertném bejelenteni, hogy..." családi asztalhoz való.

Ne mutasd magad komolytalannak, nyugodtan mondd el ott, de ne pohárköszöntő keretében, amikor magadra kényszeríted a figyelmet.


Maximum, ha alkohollal kínálnak, akkor az jó szituáció a közlésre - köszönöm, nem kérek, mert... Utána hadd döntse el a társaság, hogy egy asztalnál akarják megvitatni, vagy csak annak kell odamennie témázni, akit tényleg érdekel.

2013. dec. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!