Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szegeden fogok szülni. Kell...

Szegeden fogok szülni. Kell 300 napnál nem régebbi másolat a házassági anyakönyvi kivonatról, vagy nem?

Figyelt kérdés
Csak mert a védőnőm azt mondta, hogy kell, a dokim meg azt, hogy nem...Nem Szegeden házasodtunk, hanem vidéken, így jó lenne tudnom, hogy most akkor még kell ezt is intéznem, vagy sem. 33hetes km
2009. nov. 24. 09:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kell. Az eredeti jó. Mi sem Szegeden házasodtunk, és már rég eltelt 300 nap a szülésnél.
2009. nov. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
tavaly oktoberben még kellett,mi sem szegeden esküdtünk,de akkor a baba nem apa nevére került volna.
2009. nov. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat..de még így is így ugye egy kell, és egy nem kell választ kaptam.... Őrület, ez a mizéria...Januárra vagyok kiírva, 2006 áprilisában esküdtünk....akkor szerintetek elég az eredeti ház.anyakönyvi kivonat?
2009. nov. 24. 11:11
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondták az Anyakönyvi Hivatalban, amikor bementünk frisset kérni, hogy idén július 1-től változtak az erre vonatkozó szabályok, és mindenütt el kell fogadják az eredeti (amit a szertartáson kaptatok) másolatát. Bár a bürokráciát ismerve, erről nem biztos, hogy az érintettek (kórház) is tudnak :)). Ha biztosra akarsz menni, esetleg kérdezd meg a Hivatalban te is.
2009. nov. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én felhívtam a röszkei anyakönyvvezetőt, hogy kellene egy másolat a kivonatról. Kérdezte, hogy minek, mondtam, hogy azt mondták szülésre felkészítőn, hogy az anyakönyvvezető kimegy a kórházba és ott kell nekem majd bemutatni. Erre felháborodott, hogy honnan szedtek ilyen hülyeséget, mert ez már majdnem fél éve változott. Azt mondta, hogy érdeklődik és visszahív. Visszahívott egy óra múlva, hogy a szegedi anyakönyvi hivatal osztályvezetőjével beszélt, aki azt mondta, hogy már nem mennek ki a kórházba, hanem az apának vagy rokonnak kell bemutatnia az eredetit a hivatalban a személyikkel... együtt, ha nem Szegeden esküdtetek. Remélem ez januárig így is marad mostmár(-:
2009. nov. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Én is reélem, hogy akkor januárig nem változtatnak, beteszem a kórházi pakkba az eredetit, vagy majd apánál lesz, és majd meglátjuk...mindenkinek jó babavárást
2009. nov. 24. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!