Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Candida krusei: Nagy valószínű...

Candida krusei: Nagy valószínűséggel fluconazol rezisztens! 37hetes kismami vagyok ez mit jelent?

Figyelt kérdés
2009. nov. 24. 11:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Candida krusei gombát találtak nálad, ami a fluconazol hatóanyagú antibiotikumnak ellenáll. Tehát olyan antibiotikummal nem lehet kezelni, aminek ez a hatóanyaga. Nincs a papírodon több féle hatóanyag feltüntetve? Nekem annak idején staphilococcust találtak a kenetemben és a leletemen fel volt sorolva vagy 8 féle hatóanyag és mindegyik mellé oda volt írva, hogy rezisztens-e rá vagy sem.
2009. nov. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy hülyeséget írtam, mert a gombát nem antibiotikummal kezelik, de a lényeg ugyanaz. Az ilyen hatóanyagú gyógyszer nem hatásos ellene.
2009. nov. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod.Azt nem értem akkor a dokim miért nem irt fel rá valami gyogyszert? Más nincs feltüntetve a papiron.
2009. nov. 24. 14:40
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Azóta kigyógyultál belőle? Remélem jól vagy.

Én nem, és az orvos azt sem tudta, hogy rezisztens, telenyomott fluconazollal, és semmi változás..kva mérges vagyok..persze, hogy nincs változás, ha rezisztens! Méghogy google alapján diagnosztizálunk, hát igen, muszáj, ha meg akarunk gyógyulni.

2023. júl. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!