Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha az anya barna szemu es az...

Ha az anya barna szemu es az apa kek szemu, akkor a baba milyen szemu lesz nagyobb valoszinuseggel?

Figyelt kérdés
2013. dec. 14. 05:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
70%
Nekün így van, és mindkét gyerek barna szemű.
2013. dec. 14. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Norandi ***** válasza:
70%
nálunk apa zöldes-barna szemű, én kék szemű vagyok, kisfiúnk szintén kék szemű
2013. dec. 14. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
70%
A barna szemű dominánsabb...nálunk a párom kék szemű én barna 4 gyerekünk van egyiküknek lett zöldes-kékes a szeme :)
2013. dec. 14. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
70%
Nekem barna szemem van, apának kék, kisfiunk szeme kék lett. Valamikor régen iskolában tanultunk erről, de sajnos már nem emlékszem.
2013. dec. 14. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
A barna szín dominál, ezért valószínűbb, hogy az lesz. De azért ott az a kis kék is.
2013. dec. 14. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

A barna szín a dominánsabb, ahogy sokan írták. Nagyon leegyszerűsítve kb. 25% esélye van a kék szemnek és 75% a barnának. Persze, ez csak a leegyszerűsített verzió :) Simán bejöhet a kék, csak a barnára több az esély.


*minden kisbaba kékes szemmel születik, a végleges szemszín kialakulásához hosszú hónapok kellenek. Ezért azonnal nem derül ki, kék vagy barna lesz-e :)

2013. dec. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Nálunk pont így van. A fiunknak olyan barna szeme lett, mint az enyém.
2013. dec. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

[link]

A barna mindig dominánsabb, de attól is függ, milyen színű a nagyszülők szeme. Nálunk fordítva van a felálllás. A gyerek szeme még most 3 és fél évesen is sokat barnult, vagyis szürkészöldből zöldesbarna lett.

2013. dec. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
74%

A férjemnek beteg az egyik szeme. Felkeresett anno egy genetikust,mert tudni akart mennyi esélye van hogy a gyereke örökölje a szeme betegséét. A genetikus elmondta hogy ha kék vagy zöld szemű az anya akkor sok eséllyes örökölheti a baba is. De ha az anya barna szemű akkor az egészséges barna szem elnyomja az ő beteg barna szemét. Tudom nem a kérdésre válaszoltam,de hasonló a helyzet itt is. Lényeg hogy abarna szem a dominánsabb.

Éna most így is lett. Barna szemű vagyok és az addig ok hogy az egészséges szemet örökölte a kislányunk,de független attól hogy mndketten barna szeműek vagyunk,kislányunknak ragyogó kékek :) a nagypap szemét kapta :D

Csak azért irtam le hogy a természetet nem.lehet kiszámolni

2013. dec. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Férjem kék én barna szemű vagyok. Kisfiunk szeme majdnem fekete, 2 kislányunké barna.
2013. dec. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!