Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek nagy vagy kicsi...

Szerintetek nagy vagy kicsi hasam lesz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudom, hogy ez sok dologtól függ (magzatvíz, baba helyezkedése, stb.), de az alkattól is.

170 cm vagyok, 56 kg, eléggé feszes, izmos, kockás a hasam, illetve van derekam, de nem túl széles a csípőm.

Van esélyem arra, hogy kicsi pocakom legyen? Persze tudom, nem ezen múlik, és túlélem bármilyen is legyen, de örülnék ha minél kevésbé lennék csíkos, nem repedne meg nagyon a bőröm.


2013. dec. 15. 14:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha azt akarod,h ne repedjen használj rá stria elleni krémet.Ill. testápolóval is kenegesd,mert ha csak várod,h ne repedjen és reménykedsz, akkor megvan az esély rá.

Én most várom a 3.babámat , de még 1 csíkom sincs,de krémeztem is mindig kezdetektől fogva, már akár 8-10 hetes kortól,mert ha már elkezd repedni a bőr és akkor kezded el kenegetni, akkor már késő.

2013. dec. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de a csíkok abszolút attól függnek, hogy hajlamos vagy-e rá. Ha anyukádnak csíkos lett a hasa, valószínűleg neked is az lesz...Én kentem mindennel, nem volt hatalmas hasam, mégis összevissza repedezett :(
2013. dec. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Pont ennyi voltam, amikor teherbeetem. Elotte akarmennyit es akarmit ehettem, egy dekat sem hiztam. Aztan a terhesseg vegere 25 kg jott fel! Csikom nem lett, de kb a 10. Hettol hasznaltam a Vichy stria elleni kremjet. Most viszont borfeszesitot hasznalok, mert a borom nem huzodott olyan gyorsan vissza.
2013. dec. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is az alkati dologra szavazok..itt írta vki,hogy kente végig,mégis kirepedt,én néha kentem rá sima testápolót,ha már nagyon-nagyon viszketett,és óriási hasam volt(többen kérdezték,h ikerterhesség-e)egy csíkom se lett,anyunak sem volt...Most a másodikat várom,remélem itt is megtartja bőröm a jószokását...:D
2013. dec. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az adataid alapján egyáltalán nem lesz nagy hasad. Persze ne szedj fel terhesség alatt 20-30kilókat hozzá, mert az keresztbe húzza a számításaidat. :) Nekem is elég kemény volt a hasizmom az első szülésem előtt, és az első terhességem után is feszes maradt. Másodjára már nem volt ilyen szerencsém. Újra rá kén erősíteni. Ja és nem csíkosodtam, nem repedeztem.
2013. dec. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A bőrödön múlik, azon, hogy mennyire rugalmas, nem az alkaton (tapasztalataim szerint). Első 2 babával 1 csík sem lett rajtam, most a 3. babával vagyok 38 hetes és imádkozom (mostmár), hogy minél hamarabb szülessen, sok a magzatvizem és a bőröm már nem bírja. Mondjuk így sem vészes, kb 5-10 halvány, vékony és kicsi csíkom van a köldököm körül... Anyukám viszont nagyon csikos lett. 168 centi vagyok és 60-62 kilóval kezdtem mindegyik terhességem és mindegyikkel nagy hasam lett. Esély van rá, de a 2. terhességednél több rálátásod lesz a tested várható változásaira. Addig lutri.
2013. dec. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez kiszámíthatatlan. Mármint, hogy csíkosodni fogsz-e. Az valószínű, hogy nem lesz nagy hasad.

A tesó, igaz alacsonyabb mint Te, az arányokat nézve hasonló alkatúak vagytok. Világ életében sportolt, kocás hasizom, meg minden. 16 kilót hízott és a szülés előtt 1 héttel hirtelen nagyot nőtt a hasa és úgy kirepedt a bőre, hogy vérzett. Én ilyet még életemben nem láttam! A szülés után lement róla minden plusz kiló, és drága kezelések árán a striák is enyhültek, de a hasán még így is sok bőr maradt, őt nagyon zavarja, bár szerintem még fürdőruhában sem feltűnő, csak közelről szemlélve lehet látni.

Én nem voltam soha életemben különösebben sovány, de túlsúlyos sem. A terhességemet 56 kg-mal kezdtem 128centihez. 28 kilót híztam, a hasam akkora volt, hogy azt hitték ikrek lesznek. Pedig nem. Egy darab csíkom nem lett. Szépen vissza is fogytam, bár a hasam sajnos hájasabb maradt, mint terhesség előtt volt.

Édesanyánk egyik terhességével sem lett csíkos.

2013. dec. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
* A tesóm
2013. dec. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Mindenképpen kenni fogom valamivel. Azért bízom benne, hogy nem lesz nagy hasam, és hogy a bőröm is kellőképpen rugalmas..utóbbit úgyis csak akkor fogom megtudni, ha már nő a hasam.
2013. dec. 17. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!