Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Háromgyermekes anyukák,...

Háromgyermekes anyukák, akiknek nagyobb körkülönbség van a gyerekek között! Merjem bevállalni ilyen nagy korkülönbséggel?

Figyelt kérdés
Két gyerekem van,a nagyobb lenne 11 a kisebb 5 amikor a harmadik megszületne.Nem túl nagy ez a korkülönbség?Nálatok hogy működött?
2013. júl. 4. 15:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem 13 a nagylány, 2,5 a kicsi és pár hét múlva jön a legkisebb. Nem így terveztem, így alakult. NEM bántam meg! A nagy rengeteget segít, imádja a kicsit, az is őt, rengeteget tanul tőle, és szerintem fordítva is. Szerencsére a nagy annyira aranyos természetű gyerek, nálunk nem volt pofavágás meg hasonlók, ő szívesen segít, ha kérem. Viszont imádja a kicsit tanítani, neki ez ad egy pluszt, hogy foglalkozhat vele. 10 volt, mikor a kicsi született, akkor az első év nehéz volt, de csak azért, mert ő egyke volt, és ez idő volt, mire feldolgozta.
2013. júl. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én 38 vagyok, 3-an vagyunk testvérek. Én 13 éves, a nagyobb öcsém 10 éves volt, amikor megszületett a legkisebb öcsénk. 13 év különbséggel én is rengeteget segítettem anyukánknak. Fürdettem, tisztába tettem, mindent tudtam, ami egy kisbabával kapcsolatos. Mindenhová vittem magammal. Állandóan együtt voltunk. Sokszor azt hitték, hogy az én gyerekem. :)))) Még most is, vagy azt hogy a pasim.:)))) Nagyon erős kötelék van köztünk. Tényleg olyan, mintha a gyerekm lenne. Többet aggódom érte, mint a saját anyja. :)
2013. júl. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 12 a nagy, 8 a kicsi, jövő szerdán érkezik a legkisebb. Mindenki várja őt, nagy segítség lesz a két nagy. Nem bánom, hogy így alakult:)
2013. júl. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk van egy 15 éves nagyfiunk,egy 10 éves lányunk és most várjuk a 3. babánkat.Nyugodt szívvel vállaltuk őt.Így ha már a nagyok kirepülnek,akkor is lesz még egy kicsi a házban.:)

37 éves vagyok

2013. júl. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az én gyermekeim 13, 10, 9 évesek, a legkisebb 3 hónapos..:) Én 33 vagyok, és nem bántam meg..A nagylányom rengeteget segít...:):):) Persze csak abban és akkor, amiben és amikor kedve van..:) Ha újraszületnék, ugyanígy lenne sztem..:)
2013. júl. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nálunk a legnagyobb és a legkisebb között 18 év van.
2013. júl. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szia! A nagyfiam 14 lesz, a középső fiam 5 éves, a kicsifiam pedig 14 hòs, és úton a kistesò. Nem bántuk meg egy cseppet sem, imádják a kicsit, nem volt nálunk testvérféltékenység, sokat játszanak együtt. A kicsi is rajongásig szereti mind a két tesòját, bújik és adja a puszit nekik. 34 éves vagyok.
2013. júl. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Merjed bizony!Nekem 16,8 évesek a kicsi most lesz egy,és úton a következő.Cseppet sem bántam meg!A nagyok nekem is sokat segítenek és imádják a kicsit!
2013. júl. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Enyémek 9 és 6 évesek a pici meg 25 hetes pocakbaba még.Szerintem ez így sokkal jobb mint ha egyszerre lenne 3 kicsi gyerekem..úgy értem ,hogyha csak 1-2 év lenne köztük nem lenne olyan jó.A nagy már önállósodik,el megy már egyedül boltba kisebb dolgokért,a középső is tud már apróbb dolgokban segíteni.
2013. júl. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nálunk 11 és 9 a nagyok 2 és fél a kicsi.Nem bántam meg!A két nagyobb közt sokáig dúlt a testvérféltékenység,sokat kínlódtam velük, viszont a kicsit mindkettő imádja.soha nem gondoltam volna, hogy ilyen jó dolgom lesz.Rengeteget játszanak vele,gyurmáznak, festeni tanítják,különböző játékokra, amire nekem már nem is nagyon volna időm vagy idegrendszerem.Míg ketten voltak állandóan vitáztak, mindig igazságot kellett köztük tenni, most versengve játszanak a kicsivel.Szerintem jó a nagyobb korkülönbség!
2013. júl. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!