Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most akkor hol kell lennie a...

Most akkor hol kell lennie a magzatnak? Már totál kiborultam.

Figyelt kérdés
21+3 hetes vagyok,hétfőn voltam orvosnál, minden rendben van. Erre mondja ma a védőnő, hogy már feljebb kellene lenni a babának, ezért emeljük meg az ágy végét és úgy kell feküdjek. Erre most mondja egy ismerősöm is, hogy nem jó, ha lent van, mert csak a végén kell lemennie...De az orvos is még egyből lent kezdi el keresni az ultrahanggal, a szeméremdomb felett kicsivel. Most akkor jó helyen van? Már teljesen sokkot kapok ennyi infótól...első baba. Előre is köszönöm a válaszokat!
2013. dec. 18. 13:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én az orvosomban sokkal jobban bíztam, mint a védőnőmben, meg az "egyik ismerősömben".

Hidd el, majd a doki mondja, ha rossz helyen van. Ezen ne parázz!

2013. dec. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szia. 30 hetes vagyok, a pocakom lent van. Nagyon minimálisat emelkedett, azt gondoltam, hogy majd 'felmászik' kb. a mellem alá, de eddig semmi. Tegnap voltam a 30 hetes ultrahangon és a doki is alapból lent kezdte az ultrahangozást. Egy szóval nem mondta senki sem, hogy nem jó helyen van. Szóval ne izgulj.
2013. dec. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Na már most láthatod, mennyi sok "hozzá értő" van (sajnos a védőnőt is ebbe a csoportba kell sorolni, ezt a baromságot, hogy "emeljük meg az ágy végét, hogy a baba feljebb kerüljön"???).

Ne aggódj a természet jól kitalálta ezt, a babád akkor és annyit fog nőni, amennyit kell.

A szívhangot általában alul szokták keresni, ez is normális.


Amúgy 20 hetesen éri el a köldök vonalat a méh, szóval most egy picivel lehetsz fölötte, ha megnézed magadnak.


Az én dokim azt mondta, hogy nincs két egyforma pocak.

2013. dec. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm...hát igen, a védőnő kiborít sajnos legtöbbször. Normális tanácsot még nem kaptam tőle, csak a hízásommal van mindig elfoglalva. Utolsó, kicsit belekeveredtem a válaszodba...értetlen vagyok...csak mert a köldökömtől én jóval lejjebb érzem a mozgást! Akkor mégsem jó? Bocsánat, nagyon tudatlan vagyok a témában...
2013. dec. 18. 13:37
 5/12 anonim ***** válasza:

Az én kislányom folyamatosan vándorol. Van, amikor egészen fent van a köldökömnél, van, amikor egészen lent van a szeméremcsontnál. Még bőven van ideje úszkálni.

Ez meg, hogy az ágyon fekvéstől feljebb megy... nagy baromság, már elnézést.

2013. dec. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

20 hetesen a méh fundusa eléri a köldök vonalát, vagyis a méhed "teteje" van köldök vonalban, most már egy picivel túl is van rajta.


Nem kell különösebb hozzá, mint hogy kitapintod hogy hol a méhed teteje, saját magadnak ezt fájdalom nélkül ki tudod tapintani, ha egy kicsit benyomod a hasadat a kezeddel. Alulról ha simítod felfelé, akkor érezni fogod a méh határát. Persze a hasad ettől még gömbölyödik fölötte is, de ott a belső szerveid vannak, amiket a méh egyre jobban tol felfelé. Ha magasabb vagy és a törzsed is hosszúkás, akkor a melledig fel sem megy szülésig a hasad, ha pedig alacsony vagy, akkor hamarabb felér mellvonalig az egész pocak, a vége felé már kellemetlenül nyomja majd a tüdőt, gyomrot stb.

2013. dec. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Értem már, köszönöm! Sajnos tapogatni szerintem most nem nagyon tudom, kőkemény a pocakom, hétfőn kezdtem el magnéziumot szedni. Éreztem én is, meg a doktornő is mondta, hogy kemény, de a méhszáj zárva van, azt mondta így semmi probléma. Csak pihengessek.
2013. dec. 18. 13:56
 8/12 anonim ***** válasza:

Az ultrahangos vizsgálatot mindig a szeméremdomb felett végzik, ott van arányaiban a legkevesebb egyéb szövet, ami akadályozza a képalkotást.

A baba helyzetéhez az égvilágon semmi köze ennek.

2013. dec. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Még annyit tennék hozzá, hogy az ágyvég megemelésére akkor van szükség, ha idő előtt nyílni, illetve rövidülni kezd a méhnyak. Azért, hogy ne nyomja a baba, ha fekszel, és ne legyen koraszülés.

A méhnyak állapotát az orvos látja, nem a védőnő, és semmi köze nincs a baba helyzetéhez.


De még ha korán kezdesz nyílni, akkor is lehet belőle túlhordás, szóval semmi sincs kőbe vésve. Ne aggódj! :)

2013. dec. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnyugtattatok! Szerencsére szó sincs nyílàsról, csak kemény a pocakom. Jól is érzem magam. Mindegyikőtöknek nagyon boldog karácsonyt! :-)
2013. dec. 18. 14:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!