Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Előre lehet tudni, hogy...

Előre lehet tudni, hogy tudom-e majd szopiztatni a babám?

Figyelt kérdés

Nővéremnek 2 gyerköce van,nem volt teje a kezdetektől.Anyukám szintén nem tudott egy percet sem szoptatni!Kis mellűek is vagyunk!Nagy baj,ha tápszerezni kell az első naptól?

Nagy rá az esély,hogy én sem tudom majd a tejemmel táplálni???

16 hetes


2009. nov. 26. 09:15
 1/7 anonim ***** válasza:

nem lehet előre tudni.

nagymamám nem tudta anyut szoptatni, anyu se engem egy percig sem, és a húgomat sem.

én mégis tudtam szoptatni a babámat 2 hónapig, bár nem volt sok tej, és még talán tovább is men t volna, ha nem apad el vmi miatt.

2009. nov. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

elméletileg minden nő tud szoptatni! elméletileg...

ebből indulnak ki és ma már mindent meg is tesznek, hogy ezt megvalósítsák!

Első perctől nem lesz tápszeres, mert nem adnak neki, minden nőnek kell 2-3 nap, hogy beinduljon a tej, a baba pedig fel vanb készülve, hogy születése után pár napig nem fog enni. Ettől függetlenül cicire kell tenni, mert ha nem is próbálkozol, nem indul be! Aztán már a kórházban fognak adni neked gyógyszert, hátha az is segít, csak szólj előre a szülésznődnek, hogy a családodban már volt ilyen probléma, hidd el, mindent meg fognak tenni, hogy sikerüljön, csak bízz magadban!

sok sok tejcit kívánok :)

2009. nov. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Anyukám nem nagyon tudott szoptatni, nekem annyi tejem volt, mintha hármasikreim lennének.

Próbálj pozitívan hozzáállni, hogy lesz tejed! Ne izgulj ezen!

2009. nov. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
szia!annyit tudok tanacsolni neked,hogy ne gorcsolj ra erossen erre a temara.en 6 hetes terhes voltam amikor mar elkedtem ezen filozni,hogy vajon lessze tejem,fogome tudni szoptatni....1 alkalommal se volt annyi tejem,hogy eleg legyen,igeny szerint is probaltam szoptatni,3 oranket is probaltam de sehogy nem volt eleg.addig stresszeltem ez miatt magamat,hogy ami kicsi volt az is elapadt.... napi 4 liter tea,bogyok stb mellett.szoval ne idegeskedj!ez nagyon fontos!es amikor haza mentek a picivel probalj pihenni nagyon sokat.kivanom,hogy legyen tejed es tudj sokaig szoptatni!4 hos kisfiu anyukaja.
2009. nov. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi,és nem is foglalkozom tovább ezzel a dologgal...ha eljön az ideje,remélem lesz majd tejcsi!:)
2009. nov. 26. 11:03
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is tápszeren nőttem fel, viszont a kisfiamat az első naptól tudom szopiztatni, pedig nem voltak nagy cickóim:) (75b, de ahogy beindult a tej 95c lett belőle). 6hónapos koráig nem is kapott mást. Most 8és fél hónapos és még mindig rengeteget szopizik. :)) Úgyhogy szerintem nincs összefüggés.
2009. nov. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs összefüggés.

Nálunk és párom családjában is csak max 2 hónap volt a leghosszabb szoptatás. Én is sokat aggódtam ezen, főleg hogy a babám császáros volt. Aztán 6 hónapig csak anyatejes volt, most 14 hónaposan még napi 2* szopik.

Ne görcsölj, és hidd el minden rendben lesz. Ha pedig nem lesz tejed, akkor eszik a babád tápszert.

2009. nov. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!