Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen érzés a keményedés?...

Milyen érzés a keményedés? Előfordulhat szeretkezés után?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

22+6 hkm vagyok és tegnap délután szeretkeztünk a párommal... kicsit elkapott minket a hév, de közben egyáltalán nem éreztem se fájdalmat, se húzódást..semmit..

Orgazmusom elég intenzív volt. Majd utána egész éjjelig, elalvásig olyan érzésem volt, mintha egy tömbbé összeállt volna a méhem és rendesen kemény volt, kicsit fájdalmas is..

Ez normális? Vasárnap nem tudom felhívni az orvosom, ezért kérdezlek titeket..

Amúgy se vérzés, semmi szivárgás..

Előre is köszi


2013. dec. 22. 12:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen ez a keményedés. Az orgazmus méhösszehúzódást okoz, ezért érezted. Semmi gond nincs ebben, szedd a magnéziumot rendesen és kész :)
2013. dec. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

A babának nem rossz ez? Már úgy értem milyen lehet ez neki, hogy órákon át össze van szorítva..? Nem is mocorgott annyit, mint amúgy szokott esténként...

Veled is előfordult ilyesmi?

2013. dec. 22. 13:14
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Normális és a babának nem fájdalmas de ilyenkor szedj be plusz magnéziumot. Órákon át nem szabadna keménynek lennie a hasadnak.

2013. dec. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Órákon át nem szabad tartania. Az orgazmus nekem is nagyon intenzív mióta terhes vagyok, bekeményedek utána, de max pár perc alatt elmúlik.

A sok és hosszas keményedés nagyon nem jó jel.

Szedd a magnéziumot nagy adagban.

2013. dec. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

:S

okés, holnap felhívom a dokit is, hogy tudjon róla, köszi a válaszokat!!! Éreztem, hogy ez azért sok... de komoly... este kb 5től éjjel 1ig kemény volt... sétáltam is keveset, lassan, nem volt megerőltető, de alig vártam hogy ledőlhessek... Első baba, nem tudom igazán mi a "normális" meg mi a "nem normális" ..

Köszi mégegyszer

2013. dec. 22. 22:24
 6/6 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.


nekem is első baba. Én onnan tudom, hogy nekem is elkezdődött kb. 17 hetesen, és elég durván sokszor jelentkezett. Én is nagyon megijedtem, mert a sok keményedés meglazíthatja, megrövidítheti a méhnyakat. Én is mentem dokihoz, napi 3 ezer mg magnéziumot szedtem.

Ő elmagyarázta, hogy két féle keményedés van.

Az egyik, amikor az alhasad keményedik be, ez enyhe irritáció, amit akár a baba mozgása is okozhat.

A másik keményedés, amikor valóban az egész méhed, 22 hetesen már a köldöködik, vagy felette bekeményedik, mint egy kis felfújt kézilabda, kiemelkedik és kemény az egész.

Ez a fajta keményedés a vészjósló, ebből nem szabad, hogy sok legyen, vagy hosszan tartó. De ne aggódj, ennyi még biztos nem okozott gondot.

Szedj sok-sok magnéziumot, BÉres magnézium + B6ot ajánlom, a MagneB6 semmit sem ért nekem. Igaz, hogy már 2-3 hete hasmenésem van a sok magnéziumtól, de legalább már csökkent a keményedés, volt, hogy napokig nem is éreztem. A sok víz is csökkenti a keményedések számát.

Amúgy nekem főleg háton fekve szokott jelentkezni, ezt a pózt lehetőleg került, oldalt fekve aludj.

2013. dec. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!