Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért ítélkezik mindenki ha...

Miért ítélkezik mindenki ha meglát egy fiatal (18-20) lányt terhesen?

Figyelt kérdés
persze itt nem azokra a felelőtlen parti...nőcskékre gondolok.engem is kinéztek emiatt mindenhonnan(18 vagyok 7 hónapos a babám)pedig nem is ismernek.mert fiatal vagyok?nálunk védekezés mellet jött(óvszer,esemény utáni).amúgy felelősségteljes vagyok,és jóval érettebb a koromnál.miért jó az ítélkezés?nem szeretnék vitát,csak érdekel!
2013. dec. 22. 15:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%
Pont ezért, mert mindenki csak külsőre itél, vagy parti nőnek néz vagy sem. De átlagban felelőtlennek. Na meg, azért 18 évesen az esetek többségében nincs sem háttér, sem stabil kapcsolat amibe a baba érkezzen. Engem is kinéztek 20 évesen, pedig külön éltem és több éves kapcsolatom volt. Az emberek ilyenek, itélkeznek.
2013. dec. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
mi is 4 éve vagyunk együtt a mostmár vőlegényemmel és 17 évesen elköltöztem otthonról.suli mellett dolgoztam is.tudom mi az a felelősség,csak bánt hogy úgy náznek rám mint a véres késre.
2013. dec. 22. 15:22
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nővérem is 19 évesen szült ikreket, együtt éltek már 2 éve a párjával.

3 év múlva mégis egyedülálló anya lett...


Azért ítélkeznek, mert nagyon ritka, amikor van rendes háttér (ez is a szülők által), és stabil a kapcsolat, na meg elég érettség egy gyerekhez.

2013. dec. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
73%
Mert gyerek ne neveljen gyereket. Nagyon fiatalon felmutatni x évet szép és jó, de a kapcsolatok igen csekély %-a érik meg komolyabb kapcsolattá, esetleg családdá. A semmire szülni meg ugye nagy bátorság. A GYES iszonyat pici pénz, a családi is. Ebből indulunk ki. Ugye nem túl jó dolog a szülő 'nyakára', sem anyóséra. Az együttlakás a szülőkkel egy idő után rémálommá válik, aztán hirtelen összeszalad minden. Elhiszem neked, hogy 18-20 évesen felelősségteljes vagy és érettebb, de azért azt Te is elismered, hogy a veled egykorúaknak sem felelősségérzetük, se semmijük nincs, ezért általánosítanak, ítélkeznek.
2013. dec. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
természetesen azzal egyetértek hogy aki még terhesen is azon agyal hogy igyon,pasizzon,cigizzen az ne vállaljon.persze azt is elítélem hogy ''lebabáznak'' az ősöknek.csak az a baj hogy már mindenkiben az ilyen nőt látják aki fiatal
2013. dec. 22. 16:59
 6/19 anonim ***** válasza:
76%
Mert nincs jobb dolguk mint mas eletevel foglalkozni.
2013. dec. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
57%

"csak az a baj hogy már mindenkiben az ilyen nőt látják aki fiatal"


Ez nem csak rád, és a korodbeli anyákra igaz, hanem gyakorlatilag mindenkire, aki 30 alatt szül. Mert ő már akkor biztos a nagyszülőkhöz szült, sőt állandóan lepasszolja a gyerekét, nyilván életében nem dolgozott, és még enni sem fog tudni mit adni a gyereknek. Ez szimpla előítélet. A forrása pedig abból ered, hogy manapság sok nő későn találja meg a párját, már javában a harmincas éveiben. Akkor komolyodik meg, akkor állapodik meg. Ha valaki ezt korábban eléri, az nekik fura. Talán féltékenyek is, hogy másnak nem kellett addig várnia a családalapításra.


Szerintem vagy tegyél rá magasról, avgy akassz a nyakadba egy táblát, hogy "Köszönöm, jól, vagyunk, mindenünk megvan, jó anya vagyok, apa jó apa, a gyerekünk pedig boldog." :):) Csak kitartás!!! :):)

2013. dec. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
hát tábla nem kell hisz állandóan fülig ér a gyerkőc szája :) apukát meg munka után kéne látni.jobb mint sok anya :) köszönöm a válaszokat!!
2013. dec. 22. 18:40
 9/19 anonim ***** válasza:
47%
Fiatalok első ismérve, hogy mindegyik értebbnek gondolja magát a kortársainál.
2013. dec. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Mert nem ismerik az elozmenyeket. (pl dolgoztal e stb)

Sajnos sok ilyen rossz indulatu ember van. Le kell kakalni;) En is 20 evesen lettem terhes, en is voltam tema.....

2013. dec. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!