Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elítélendő fiatalon,18-19...

Elítélendő fiatalon,18-19 évesen családot alapítani és gyereket szülni?

Figyelt kérdés

2013. nov. 14. 16:08
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ha az anyagi, érzelmi, értelmi háttér megvan. Ezt a csontot mostanában itt már annyiszor lerágták.
2013. nov. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
78%
Nem! Mar miert lenne elitelendo?
2013. nov. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
77%
Nem elítélednő, de az esetek többségében felelőtlenség.
2013. nov. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Mi a vélményetek,ha valaki ennyi idősen vállal gyereket úgy,hogy elvégezte középiskolát és utána akar gyereket?
2013. nov. 14. 16:17
 5/34 anonim ***** válasza:
59%
Én elhamarkodottnak és felelőtlennek tartom, mert nem hiszem, hogy érettségi után a saját körülményei lehetővé teszik a gyerekvállalást. Amúgy mindenki azt csinál, amit akar, nekem nincs hozzá közöm.
2013. nov. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
81%

Én általában elítélem, de persze vannak kívételek.


Én úgy gondolom, hogy ennyi idősen sok esetben nincs meg a megfelelő, anyagi és erkölcsi háttér. Ilyenkor ritka, hogy szülők valós szakmát szerezzenek. Nagyon gyakori, hogy előbb utóbb elkezdik egymást és a gyereket hibáztatni a saját nem az álamik szerint alakult életükért.

2013. nov. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
96%
Én úgy gondolom, hogy szülőnek lenni nem annyi, hogy megcsináljuk és babázunk. Szerintem érdemes elgondolkodni előtte, milyen is egy hiteles szülő. Szerintem van benne az anyagi körülményeken túl sok minden más is. Például tapasztalatok, amiket át tud adni, kialakult fix személyiség, hitelesség, türelem, stabilitás, felelősségtudat, sorolhatnám... egy átlagos 18-19 éves lány régen talán érett és rendezett lelki világgal rendelkezett, a mai fiatalok nagy részéről ez nem mondható el. Kivételek mindig vannak, de úgy gondolom, hogy ritkák. Kevesen gondolnak bele, hogy a gyereknek nem csak fizikai, de lelki igényei is vannak, és akinek magának nincs egy stabil lelki háttere, az hogy tud belőle még adni is? Úgy gondolom, először fel kell nőni, tapasztalni és megérni, és utána felelősséget vállalni azért, hogy mást is elindítsunk ezen az úton.
2013. nov. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
86%

én érettségi után dolgoztam (sőt közben is) ,tanfolyamokat végeztem,több munkahelyem is volt mikor meginsmertem a férjem.Viszont nem volt meg az egy éves munkaviszonyom,mert váltottam többször munkahelyet és nekem fontos volt először ,hogy ez legyen,mert nem mindegy,hogy lesz-e pénzem terhesség alatt vagy után,amíg pici a baba.

Ha véletlen jött volna,persze megtartottam volna,de tervezetten így felelősségteljesebb.

Amúgy több is lett mint 1 év munkaviszony és közben megkerestük a pénzt a baba szobára,fürdőszobára,nappalira,amit a felső szinten megcsináltuk magunknak,így már van saját kis fészkünk és még maradt is pénzünk ha jön valami plusz kiadás.

Nem az életkor számít,hanem az,hogy pl. ne a nagyszülő tartsa el a gyereket,helyettetek.

2013. nov. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
67%
én is fiatalon szültem.18 vagyok 7 hónapos a fiam.sajnos mindenki csak a rossz anyát látja bennem,pedig igen odaadó szülő vagyok.a korházban is tátott szájjal lestek hogy bizony szoptatom őt.figyelek rá,gondoskodom róla.megadok neki mindent ami kell.ugyan a szakmát nem tudtam megcsinálni,de nem vagyok elkésve.van időm.érettségit is szeretnék.ha te szeretnél egy gyereket,akit fel is tudsz nevelni(ne pénzbe hanem lelkiekbe gondolkozz leginkább) akkor szülj nyugodtan.manapság nagy divat lett a karier,pénz,gyerek 40 évesen...
2013. nov. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
78%
21 voltam mikor a fiam született,nem terveztük ilyen korán,de nem bántam meg,anyává a gyerek mellett érik meg a nő,tehát azért mert valaki 30-35 éves még nem garancia az érettségre, a jó anyaságra,és idősebben is ugyanúgy bele kell jönni,meg kell rá érni.18-19 évesen mindent akartam csak gyereket nem,sőt így voltam akkor is mikor a tesztemen megjelent a 2. halvány csík,de olyankor az embernek már nem azon kell gondolkodni akar-e vagy sem,hanem,hogy hogyan oldja meg.Szerintem nem elítélendő fiatalon gyereket szülni,én inkább azt értem kevésbé amikor valaki 35-40 éves koráig vár az elsővel,és nem azért,mert nincs párja,hanem,mert azt hiszi biztosan jobb helyzetbe lesz ami szintén nem garancia.tehát ha úgy érzed kész vagy rá,anyagilag megengedhetitek magatoknak akkor hajrá.
2013. nov. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!