Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valami gond van az anatómiámma...

Valami gond van az anatómiámmal? Irígykedve olvasom, hogy 15 hetes kismamik érzik a babát a köldök alatt valamivel.

Figyelt kérdés
Ma voltam védőnőnél, hallgatóztunk és egész lent találta meg a szívhangot. Rögtön ott kereste, fel se merült benne, hogy máshol kéne. Meg is találta... Tehát ott van a baba lent. DE akkor másnak már fentebb van? Vagy csak a szívhang van odalent a baba meg fentebb? Úgy szeretném már érezni! Egyszer kétszer mintha éreztem volna, de én ott lent és nem mondom biztosra hogy ő volt... Vagyis annyira nem lent éreztem mint ahol a szívhang volt.
2009. nov. 26. 20:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Első babát sok esetben csak 20-21 hetesen érzik meg a kismamák, ne idegeskedj!! És hogy hol érzed majd meg? Ki tudja. A köldököd alatt van még a méhed, tehát lent, az biztos, de nem feltétlenül ott, ahol a szívhang hallatszott.

Én nem tudnám megmondani, hogy hol éreztem, valahol a hasamban, mintha egy kígyó siklott volna át :) Aztán meg buborékok voltak, de nem tudok pontos helyet!

2009. nov. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet már én is olvastam, hogy köldöknél érzik 15 hetesen... :S Őszintén szólva én ezt nem hiszem el. Akkor még sehol nincs a köldökhöz képest, ott maximum bélmozgást érezhet.
2009. nov. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
51%
Első: nem 20-21 hetesen, az egy kicsit későn lenne... 15-18. héten lehet érezni, én az elsőt a 15. héten éreztem, csak nem a köldökömnél. :D
2009. nov. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hogy "sok esetben". Bocs... :S Valóban sokan addigra azonosítják tutira.
2009. nov. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
11. hét óta minden este figyelem. :) Olyan jó lenne már. És mondom, 2-3 alkalommal éreztem valamit, mintha kaparászás lett volna belül, de semmi határozottság.
2009. nov. 26. 20:17
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmi bajod, ilyenkor még baba mindenkinek lenn van. A méh csak a 20. hét után éri el a köldök magasságát. Aki 15 hetesen közvetlenül a köldöke alatt érez valamit az inkább a bélmozgásokat keveri össze a babával. Az első mozgások inkább csak olyanok mintha valaki finoman kapirgálna odabenn.
2009. nov. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én 14 hetes leszek mindjárt. Én a köldök alatt kicsivel, kb 2 cm-rel érzek valamit, de az növekedés, feszülés, - biztos, hogy nem a baba. 1 hete éreztem egy gyengéd érintést egészen lent, a bugyim tetejétől 1 cm-re, - na az már lehet Ő. Azóta többször éreztem, de csak este, és nagyon kell figyelnem, van, hogy 1 órát is rászánok... :)

Néha pici 1 cm-hosszú kaparásnak, néha meg belülről jövő símogatásnak nevezném.

Hamarosan biztosak leszünk benne, olyan gyorsan megy az idő így is... :)

2009. nov. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Kb ugyan azt érzem és ugyan ott mint Te. Nagyon sokat figyelem én is.
2009. nov. 26. 20:46
 9/15 anonim ***** válasza:

A meh a 12. het kornyeken hagyja el csupan a szemeremcsont vonalat. En most vagyok 28 hetes es talan olyan 20-22. het kornyeken jarhatott a mehem a koldokomnel, most a babat mar 5-10 centivel afelett latom mozogni, kb ott, ahol a gyomrom van alap esetben.

De a multkor lattam errol egy jo fotot, mindjart megkeresem.

Itt is van: [link]

Ezek szerint jol ereztem, 20 hetesen volt koldokvonalban, most van afelett annyival kb, amennyivel irtam.

Te is jol erzed, a te mehed teteje kb a szemeremdomb teteje es a koldokod kozott jar fel uton.

Mas 15 hetes kismamake is ott jar. Vagy el vannak szamolva, es idosebb terhesek, vagy az erzekuk csapja be oket.


Magzatmozgas: en az elso babamat a 18. heten ereztem, koldok alatt valamivel es akkor az mar hatarozott mozgas volt, egy heten belul a ferjem is erezte kezzel kintrol.

A masodik babamat a 14. heten mar ereztem mozogni, de ot nagyon lent es csak belulrol, kintrol az o mozgasa is csak a 18-19. het kornyeken latszott. Es en igen vekony vagyok, feszes hassal, nem tudom, hogy ez jelent-e valamit.


Szivhanghallgatas: nekem van dopplerem. Az elso babat 14 hetesen talaltam meg vele, a masodiknal mar tudtam, hol kell keresni, ot 12 hetesen volt meg eloszor. Nagyon lent, epp szemeremdomb felett, ahol mar nincs csont. Most 28 hetesen is a hasam aljan hallgatozok (ritkan, mert mar olyan sokat mozog, hogy megnyugtat). Hiaba van mar a testenek egy resze egeszen fent, de be van fordulva es a szivhangot rendszerint ugyanugy lent talalom meg.

2009. nov. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem késő hogy első babaás kismama a 20-21 héten érzi először!!! Nekem mellső fali lepényem volt, és én biztosan csak a 22. héten kezdtem el érezni a babát!
2009. nov. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!