Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit jelent a nőgyógyászati...

Mit jelent a nőgyógyászati papíromon, hogy Cyt:P2?

Figyelt kérdés
2008. júl. 14. 20:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A rákszűrésed eredménye. Azt hiszem, hogy a P2 valami jelentéktelen eltérésre utal, de a neten biztosan megtalálod, hogy mit jelent az érték.
2008. júl. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Előző válaszoló vagyok. Ezt találtam róla:

"A P2 ugyanis egy "rákszűrési" eredmény, ami negatívnak tekinthető és ha "önmagában áll", nem igényel kezelést."

2008. júl. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
3%
Szia!A P2 eredmény negatív rákszűrési eredményt jelent a már szült nőknél.Vagyis neked már van egy gyermeked.Ha nem lenne gyereked, akkor az eredményed P1 lenne.Remélem tudtam segíteni.
2008. júl. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nekem is P2, pedig sose szültem...akkor hogy is van ez?
2008. júl. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

De még nem szültem. :( Vetélésem volt 3 éve. :(

2008. júl. 14. 20:51
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

nekem is P2 szokott lenni, és még nem szültem.

szerintem ez egy sima normál negatív eredmény.

2008. júl. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én sem szültem még, mindig P2-es volt. Hála, mert ez a nagatív rákszűrési eredmény.
2008. júl. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A p2 az a cytológiai normál eredmény- ahol nincs gond.. a p3; p4 ..stb eltérést jelent, ami nem feltétlenül rákos betegség, hanem lehet felfázás, fertőzés..stb miatt, ilyenkor ismétlik a vizsgálatot, mert lehetett a gép is rossz ..és aztán megfelelően kezelni kell. A p2-re nem kell aggódni.
2008. júl. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Annyit tennek hozza, h P1 ALTALABAN a nemi eletet meg NEM elo lanyok/nok erteke lenne, ha eljutna az ember lanya szuzen mehnyakszuresre, ami annyira azert nem jellemzo. :)

A P2 altalaban feltetelezi a nemi elet eleset, de egeszseges ertek, a P3 es P4 mar elvaltozast jelez, amit kezelni kell!

2008. júl. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Polgár Lívia válasza:

A vizsgálat harmadik eleme a citológiai mintavétel: egy speciális kefével a nyakcsatornából mintát vesznek, majd a kenetet citológiai laborba küldik. A laboratóriumi lelet eredménye a Papanicolau-féle beosztás szerint P2-től P5-ig terjedhet. (Régen P1-es eredményt is adtak, de ezt már ritkán használják.)


A P2-es lelet negatív, itt nincs teendő.


A P3-as leletnél még nincs rosszindulatú elváltozásra utaló gyanú, de már találtak a mintában olyan sejteket, melyek normál esetben nem szoktak ott lenni. Ilyenkor két-három hónappal később megismétlik a vizsgálatot, s ha ismét P3-as az eredmény, akkor elvégzik az úgynevezett konizációt, azaz a szövettani tisztázást. (A műtét során kis kimetszéssel mintát vesznek a méhszájból a szövettani vizsgálathoz.)

2011. nov. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!