Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség hányadik hetétől...

A terhesség hányadik hetétől kezdett akadályt jelenteni a munkában?

Figyelt kérdés

Szellemi munkát végzek, fizikai terhelés az ülésen kívül nem ér. Most a 20. hétben vagyok, az egész napos üléstől (9-10 óra) azért érezhetően sajog a hasam alja. Általánosságban is kissé fáradékonyabbnak érzem magam, de ez még sétával, kávéval karban tartható.


A hasam az átlagnál nagyobbnak tűnik, feltételezem azért, mert alacsony vagyok. A gyomromat már kezdi arrébb tolni, alig fér belém kaja. A súlyom normális, most tartok 55 kg-nál.


Nagyjából mikor számíthatok arra, hogy már nehezen fogom bírni? A főnököm egyre inkább kérdezgeti, hogy meddig maradok (mikortól kell új embert szerezniük), én pedig nem tudom, hogy mit válaszoljak...


2013. dec. 29. 19:42
 1/7 anonim ***** válasza:
nekem a 36. hétig teljesen kibírható volt
2013. dec. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szintén irodai munkát végeztem (napi 10 órában), 35. hétig dolgoztam.

Akkor pont jöttek most az ünnepek,így már korábban megbeszéltük,hogy most megyek utoljára.

Így januártól igénylem a TGYÁS-t.


Elég is volt ennyi munka,fájt nagyon a hátam és sokat keményedtem.

A helyemre már jóval korábban vettünk fel embert.


Azóta sokat pihenek,alig keményedek,már a magnerotot is abbahagytam.


Minden kész a gyerekünk érkezésére.


Január közepére várhato.

2013. dec. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem hullámzó volt a terhességem alatt eddig, 37. hétig dolgoztam, szellemi munka, de rugalmas, így ha olyan napom volt meg tudtam oldani, hogy ne kelljen menni. A 30. héttől voltak nehezebb napjaim. Nekem segített, hogy a munkahelyemre bevittem egy fitnesszlabdát és mikor fájt a hátam kicsit azon ücsörögtem az íróasztal mellett és sokat segített, kicsit kimozgott tőle a derekam. Egyébként nekem nem a fizikai nehézség volt a fő, hanem, hogy egy idő után már nagyon nehezen koncentráltam, csak a babával meg a babacuccokkal akartam foglalkozni, plusz még a dokihoz-védőnőhöz-laborba járás sem segítette a munkamorált :), mindig volt valami, könnyen elfáradtam és a babakelengye bevásárlása és a lakás előkészítése is nehéz volt munka mellett. Ha anyagilag nem számított volna, akkor 30. hét körül mentem volna táppénzre legszívesebben. (Január elejére várjuk a babát.)
2013. dec. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én a 32. hétig bírtam.

Ülő, irodai munkát végeztem, de kb a 26. héttől már engem nagyon megviselt az ülés. Hatalmas volt a pocakom (nagy volt a babám is, mint kiderült) és a hasam alja fájdogált, sokat keményedett a 20-25. héttől, hiába a sok magnézium. A derekam pedig egyre elviselhetetlnebbül fájt a nap végére, általában délre már elegem lett a napból. Úgyhogy a 30. héttől jobban ráfeküdünk a helyettesem betanítására, a 32. héten voltam utoljára úgy igazán. A következő hónapban már csak pár napot voltam benn, ( azt is pénteken, mert az rövid nap) hogy megkaphassam a cafeteriát is.

Akkor már megválás volt, hogy otthon maradhattam, és nem is bántam meg, hogy rápihentem a baba érkezését követő első pár hét fáradalmaira, kár hogy nem lehetett energiát raktározni :)

Hozzáteszem, hogy szerettem volna 35-36. hétig dolgozni, mert szeretem a munkámat, a barátnőim azon röhögtek, hogy az irodából tolnak majd a szülőszobába, de engem nagyon fárasztott a sok ülés, fájt mindenem, szóval nem így terveztem... :)

2013. dec. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

20. hétig dolgoztam.

Egész nap ülnöm kellett (személyes ügyfélszolgálat) és a nap végére már eléggé fájt a hasam alja. A gyomrom is nyomta felfelé. SZóval elég kényelmetlen és néha fájdalmas volt.

Emiatt írattam ki magam.

PLusz még nálam a nagyon sok khm... 'nem túl kedves' ügyfél is közrejátszott, nem akartam idegeskedni.

2013. dec. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én jól viseltem az egész terhességet, a vizesedésen kívül semmi bajom nem volt, viszont az nagyon durván, óriási hasam is lett a víz miatt. Ülőmunkám volt, én sűrűn álltam fel megmozgatni magam, így a 38. hétig dolgoztam naponta, utána már csak be-bejártam.


de ezt mindenkinek magának kell éreznie, nincs olyan, hogy meddig "kell" dolgozni. A kolléganőm például sokkal hamarabb otthon maradt.

2013. dec. 30. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Egyik kolleganő, aki pár hónapja szült, még anno mesélte, hogy csütörtökre már nagyon elfárad. Sajnos már nem emlékszem, hogy akkor mennyi idős terhes lehetett, de olyan 25-30 hétre tippelek. (Akkor még nem voltam terhes és nem figyeltem a témára annyira)


Mondjuk kezdem érteni, hogy amikor a bejelentésnél kérdezte a főnököm, hogy meddig tervezek majd dolgozni és mondtam, hogy végig, akkor miért csóválta a fejét egy félmosollyal.

Kisgyerekei vannak, gondolom a felesége miatt képben van, jobban, mint én.

2013. dec. 30. 06:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!