Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 éves vagyok 38 hetes...

17 éves vagyok 38 hetes terhes. Félek a szüléstől, mit tegyek? Mostanában nagyon sokat feszül és keményedik a hasam, ez mit jelent? Görcsölök is egész nap de tudom, hogy azok jóslók.

Figyelt kérdés

az elítélő embereknek a történetem:

a párommal védekeztünk gumival ráadásul azt mondták nekem meddő vagyok.az óvszer kilyukadt de nem aggódtam mert tudtam hogy meddő vagyok.mégis teherbe estem,és a nőgyógyász aki megvizsgált azt mondta csak későn érő típus vagyok akkor érett meg az első petesejtem és megtermékenyült.sokáig nem derült ki a baba nem voltam rosszul csak kicsit nagyon kicsit fáradékonyabb voltam.amikor kiderült a baba,már 16 hetes terhes voltam.a babát nem szeretném örökbe adni előre hozottban leérettségiztem mindenből az anyagi háttér biztosított,3 évet mulasztok és megyek egyetemre továbbtanulni.a szüleim és a párom szülei támogatnak minket,mi pedig a legnagyobb szeretettel várjuk a babát.



2013. dec. 29. 16:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

Nem a szules a poen, hanem a kovetkezo 20 ev.....

Hamar tulleszel rajta, lehet, hogy sima szules lesz szinte fajdalom nelkul. Ha nem, a fajdalom emleke ugyis hamar elhalvanyul. Pihenj amig csak tudsz.

2013. dec. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
12%
Erről könyvet lehetne írni
2013. dec. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs olyan nő, aki ne félne vagy tartana valamilyen szinten a szüléstől. De ez természetes. Nem tudod, hogy mi vár rád, csak hallomásból tudod, hogy milyen a szülés. Éppen ezért kár ettől vagy attól tartani, hogy veled ez vagy az lesz. Mert nem minden nő egyforma és nem minden szülés egyforma. Tény, hogy nem könnyű, de sok millió nő szült már és neveli boldogan a gyerekét!

Az pedig, hogy sokszor keményedsz, görcsölsz, az mind-mind arra utal, hogy készül a szülésre a szervezeted, ezeket hívják jósló fájásoknak. Amennyiben ezek a görcsök nem rendszereződnek és elmúlnak, addig ezzel úgymond nem kell foglalkozni, ez nem baj. Amennyiben nem múlik és egyre kisebb lesz köztük a szünet, akkor az már jel arra, hogy bizony szülés lesz.

Szóval gondolj arra, hogy a szülés vége a lényeg, amikor is lesz egy édes kisbabád!:)

Kitartást és sok boldogságot kívánok!

Egy 3 éves kisfiú anyukája

2013. dec. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
9%
Bent nem fog maradni, több millió nő túlélni te miért ne élnéd túl?
2013. dec. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
11%
Itt a legnagyobb baj a 17 év...nem vagy eléggé érett rá!!!!!!!
2013. dec. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem elég lett volna ha a bajaiat közlöd...nemhiszem hogy az egyéb leírtak bármit is segítenének " nekünk" a problémád kitalálásában..

Ráadásul.pont azzal kezdeni hogy elítélnénk :-/

A lényeg : azért keményedik €s feszül a hasad mert a méhed készül a szülésre ...ezek a tünetek is a jóslók !

Az hogy félsz a szüléstől természetes.De gyerek még nem maradt bent ;-)

A viccet félretéve...nekem az segített hogy magáról a szülés folyamatáról olvastam és elmentem a kórházba ahol szültem egy szülőszoba túrára

Ott mindent megmutattak mi hol van.mit használhatok.mik a lehetőségeim...

ÉS sok kedves szülésznővel találkoztam,akik közül fel is fogadtam a 37.héten az egyiket....megbíztam benne..segített

Minden jót.és gratula előre is

2013. dec. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

Nekem életem legcsodálatosabb élményei a szüléseim. Fájtak, nagyon fájtak, de bennem az tartotta a lelket, hogy ezeknek a fájdalmaknak értelmük van. Holott lehet, hogy egy egyszerű fogfúrástól inkább rosszul lettem volna.

Szeretettel gratulálok ahhoz, hogy a váratlan helyzet ellenére ilyen szeretetben és összetartásban várjátok a babát, biztos vagyok benne, hogy sosem bánod meg, és minden halasztandó lehetőségért kárpótolni fog majd.

A szülésnél nagyon fontos egy klassz szülésznő, és orvos, olyanok, akikben maximálisan meg tudsz bízni, és az is, hogy ha lehet, a párod is veled lehessen.


Sok erőt, könnyű, gyors szülést és sok boldogságot kívánok!

2013. dec. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem minden, de legalábbis majdnem minden elsőgyerekes kismama fél a szüléstől. Mondjuk én egyelőre még nem. (31 hetes vagyok). Gyerek bent még nem maradt :D És hidd el, amint megszületik a pici és ráteszik a mellkasodra, elfelejtesz mindenféle fájdalmat az elmúlt órákból. Leglaábbis ezt mondják :D
2013. dec. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
38%

Sajnos semmit nem tehetsz :-(

En is rettegtem. Az elsonel azert mert nem tudtam mitol kell, most meg azert mert tudom hogy mitol.

Ez termeszetes hogy felsz. Mindenki maskepp éli meg a szulest mivel nem vagyunk egyformák. Nekem pokoli volt, életemben nem ereztem akkora fajdalmat mint akkor. Az élve nyuzashoz tudnam hasonlitani... De mint irtam mindenkinel mas. Ha teheted kerj epiduralis erzestelenitest, allitolag akkor sokkal kevesbe erzed.

Fel a fejjel! :-) Hamar tul leszel rajta es ha meglatod a babat karpotol mindenert!

2013. dec. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A sok rosszindulatú miatt eleve nem kellett volna a kérdésbe szerepelnie a korodnak...

Szülésre felkészülni nem lehet,mert akárhogy alakulhat,lényeg a pozitivitás...én a 38. héttől mindennap többször elmondtam,hogy sima,gyors szülés lesz,komplikáció nélkül,egészséges babával és mindkét szülésem így is sikerült!Elsőnél 11-re értünk a kórházba 03:30-kor szó szerint kirepült a lányom,második egy kicsit cselesebb volt,mert hirtelen lettek 3-4 percesek,mire a kórházba értünk elmúltak és egyszer csak újra visszajöttek,na onnantól volt kb 2 óra az egész,repedés,vágás minden nélkül...gáz vagy epi eszembe sem jutott,meg akartam élni a szülésemet!Számomra mindkettő csodás volt,már amennyire csodás lehet egy szülés!

Szóval szerintem a tudatodba vésd bele,hogy minden okés lesz és ne görcsölj rá,lazulj el,majd a tested teszi a dolgát!


Sok sikert a babához... egy 3 éves kislány és egy 4 hós kisfiú anyukája :)

2013. dec. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!