Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit jelent a PCO, és mi az?

Mit jelent a PCO, és mi az?

Figyelt kérdés

2014. jan. 2. 08:19
 1/3 anonim ***** válasza:
74%

Policiszták vannak a petefészkeidben.

Nem kell megijedni, ez még nem PCOS. Ahhoz több vizsgálat kell.


Nekem is policiszták vannak/voltak a petefészkeimben, 8 hónap alatt estem teherbe. A dokim azt mondta, egyenlőre nem kell vele foglalkozni, egy sok vizsgálat van még előtte a teherbeeséssel kapcsolatban, mielőtt ezeket a cisztákat kell vizsgálni.

2014. jan. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
62%
googlbe beírod és rengeteg infót találsz
2014. jan. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
65%
Sok kis ciszta van a petefészkeidben. Sokszor inzulinrezisztencia a kiváltó oka, amire nagyon figyelni kell, mert cukorbetegség alakulhat ki. Ennek a lényege, hogy a cukros és fehérlisztes ételektől túl sok inzulint termel a szervezeted. Egyszer csak elfárad majd a hasnyálmirigy - ez termeli az inzulint-és akkor alakul ki a cukorbetegség. Nekem is van/volt, de nekem magától helyreállt a peteérésem, most 9 hetes kismama vagyok. :) 4 hónap alatt sikerült a baba. Gyógyszerrel, mozgással, és diétával lehet kezelni. Elvileg nem gyógyitható, az IR nekem továbbra is megvan, de kezelhető. Sok infó van róla a neten, de a legjobb, ha orvoshoz fordulsz, mert sokaknak nehezen jön össze a baba, illetve kellemetlen mellékhatásai lehetnek: szőrösödés, elhizás, pattanások, kimaradó menszi stb.Olvass utána neten, és keress egy jó endokrinológust!
2014. jan. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!