Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek miért kell befeküd...

Szerintetek miért kell befeküdnöm kórházba, ha a cukorterheléses vizsgálat (2 órás) után 7,7 lett a cukrom?

Figyelt kérdés
Az éhgyomri 4,6; két óra múlva 7,7 lett és a nőgyógyászom azt mondja, hogy be kellene feküdnöm egy napra kórházba. Igazából nem értem az okát, azt olvastam, hogy 7,8 a határ és azon felül is csak diétát írnak elő.

2014. jan. 2. 14:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg óvatosabb típus a dokid, és így akarja egy napon át ellenőriztetni.

Esetleg kérdezz rá, hogy önellenőrzéssel nem csinálhatnád-e?

Nekem is így kellett. Megtanultam szúrni magam és ment mint a karikacsapás.


De az is lehet, hogy még van valami más oka is rá, csak nem mondta el. De ezt tőle kellene megkérdezned.

2014. jan. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

cukorprofilt akar csináltatni..Valahol megoldják ambulánsan is,vhol be kell feküdni...Tőlem megkérdezte az orvosom,h mit szeretnék jobban...én bejártam...ez abból fog állni,h egy nap 6szor vesznek vért tőled...reggeli,ebéd,vacsora előtt és után...

Amúgy gondolom elővigyázatos a dokid,mivel éppen a határon voltál,jobbnak látja elvégeztetni..De igen,esélyes,h utána diétáznod kell.

2014. jan. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Egyébként a vészhatár a 7,8, ez igaz, de 6 felett már nem jó egyáltalán.
2014. jan. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mert határértéken vagy. Örülj neki, hogy alapos és vigyáz rád, és a babádra is!


És ugye egy mérés nem mérés, az automaták sem tévedhetetlenek.

2014. jan. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ! Önellenőrzésre sajnos nincs lehetőségem, mert nincs vércukormérőm, de lehet, hogy ezek után azt is be kell majd szereznem :( . Nem tudok ambulánsan sem bejárni, mivel 35 km-re lakom a kórháztól. Azt hiszem, hogy kénytelen vagyok beletörődni abba, hogy már megint "össze-vissza" böködnek. Tudom, hogy az én érdekem, de mióta terhes vagyok állandóan kiderül valami, ami miatt vérvételre kell járnom :(
2014. jan. 2. 15:05
 6/8 jucus27 ***** válasza:

Szia! Nekem is magas volt a terheléses cukros lötyi után 12,3 először 2 hét diéta és méregetés itthon utána mivel nem segített inzulint adtak. mostmár naponta 4* oltok összesen 24 egységet. Az otthoni mérést próbáld meg a védőnővel megbeszélni,hátha ő tud segíteni! Nálunk a gyógyszertárba is bemehetsz méretni. Cukormérőt pedig nem biztos hogy érdemes venned,mert ha inzulint adnak akkor kiírják receptre és sokkal olcsóbb! Remélem segítettem

37h kismama

2014. jan. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem a kórházban a diabetológián kölcsön akartak adni egy gépet (abba csak a lándzsát kellett volna megvenni meg az ellenőrző csíkokat), de végül családon belül akadt egy, amit nem használt senki.

És nekem ott mondták, hogy "illik 6 alatt lennie", mert az a jó, még akkor is, ha ez valakinek nem tetszett itt...

2014. jan. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 jucus27 ***** válasza:
Igen nekem is azt mondták hogy az a jó ha étkezés utan sem megy 7 fölé! Bár most pár napja valahogy nem akar lemenni 7 alá ezért majd Kedden megyek cukorgondozóba és lehet hogy emelnek az inzulin adagon. Mert a protokol szerint a kismamikat hetente kell ellenőrizniük... Ez már baromi fárasztó főleg h 30 km re van a korház
2014. jan. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!