Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha tudom, hogy mikor volt a...

Ha tudom, hogy mikor volt a fogantatás, akkor onnantól hogy tudom kiszámolni, hogy mikor fog születni? 21. napon volt peteérés, így szerintem az orvos által számolt nem felel meg a valóságnak.

Figyelt kérdés
2014. jan. 4. 13:13
 1/7 anonim ***** válasza:
27%
A 21.naptól számolj 40hetet.
2014. jan. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A 21. naptól 38 hét, 266 nap.

De a babák a 38-42. hét között (mensestől számítva) bármikor elindulhatnak kifelé, szóval ne nagyon számíts rá hogy pont a kiírt napon fog megszületni.


[link]

2014. jan. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az úgy nem sok? Hisz az utolsó menstruáció időpontjától szokták számolni a 40 hetet, nem?
2014. jan. 4. 13:20
 4/7 anonim ***** válasza:
Az orvos nyilván elméletben számol. A fogantatás pontos idejét senki nem tudja, max. sejti. A baba akkor fog megszületni amikor ő elérkezettnek látja az időt arra, de ehhez nincs sok köze annak, hogy mikor fogant. Nekem 25 nap körüli ciklusaim vannak, ha az elméleted igaz lenne akkor mind két gyerekemnek hamarabb kellett volna születni a kiírt időponthoz képest. A valóságban mindkét gyerekemet túl hordtam.
2014. jan. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az orvos és a védőnő is az utolsó menstruáció első napjától számolja a 40 hetet, ők abból indulnak ki hogy egy ciklus 28 napos (pedig nem, de ez kiindulásnak kb jó). Az első 12 hétben minden magzat egyformán fejlődik, a méretéből pontosan meg tudja mondani a doki hogy hány hetes és hány napos, 3-4 nap eltérés simán lehet, ez rá is van általában írva az UH képekre és a leletre. Az hogy mikor fog születni, hááát..., majd a baba és a természet eldönti, nekem a 40+0 héten született, egyik barátnőmnek 35+0 héten, másiknak 38 hetesen.
2014. jan. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak annyit tudsz, hogy az utolsó menzesz első napjától számítva a 37-40. hét között fog születni a baba. Ennél jobban senki nem tudja kiszámolni neked.
2014. jan. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Engem is mindig foglalkoztatott ez a dolog,de ha ezt elolvasod,szerintem te is okosabb leszel. :)

[link]

2014. jan. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!