Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama, aki...

Van itt olyan kismama, aki vizsgaidőszak előtt áll?

Figyelt kérdés

Sorstársakat keresek. :) Nagyon-nagyon nehéz a tanulásra koncentrálni, pedig azt hittem, hogy kisbabával a pocakomban könnyebb lesz, majd ő megnyugtat, most viszont aggódom, hogy a sok stressz megárt neki, mondjuk még egész picike, 14 hetes. Ráadásul még szigorlatozok is pszichológiából.


Van valaki más is hasonló helyzetben??? :)


2014. jan. 5. 12:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Miért gondoltad,hogy terhesen könnyebb?? Nem könnyebb de könnyebb,mint mikor már megszületett tapasztalatból mondom.Szóval ne halassz,mert most így a terhesség legelején sokkal könnyebb,mint a végén avgy mikor már sír melletted.
2014. jan. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én pszichológia szakon tanultam, egy vizsgaidőszakot várandósan csináltam (3 szigorlattal), mivel májusban szültem, a másodikat halasztottam, de köv. szeptembertől egy 4 hónapossal újra kezdtem az egyetemet. Babával kegyetlenül nehéz a vizsgaidőszak, terhesen gyerekjáték volt. Most szeptembertől egy 2,5 évessel kezdem a második diplomámat, nem tudom elképzelni, hogy milyen nehéz lesz. A stressz ilyen formában nem árt neki, pihenj eleget, tanulj nappal, éjjel aludj. A férjem orvos, ő annyit tanácsolt, hogy óránként járkáljak tanulás közben egy picit, meg hogy fizikailag legyek aktív, ezért minden nap 2x fél órát sétáltam, én akkor 20-25 hetes voltam.
2014. jan. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A következő félévet még megcsinálom, és július végére érkezik a kisbabánk. Mindenképp halasztani fogok, mert 100 km-re van a fősulim, és nem fogok utazgatni egy újszülöttel. Ez az első év csakis Róla fog szólni.
2014. jan. 5. 14:47
 4/11 anonim ***** válasza:
Nálam is róla szólta, csak akkor tanultam, ha aludt. :)
2014. jan. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Jelen :) Gazdasági főiskolán tanulok bankinformatikusnak, vizsgaidőszak kellős közepén. Engem leginkább az álom-kór hátráltat, 12-14 órát is tudok / kell aludnom mert amúgy hulla vagyok :( Amúgy most leszek 12 hetes.
2014. jan. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én is.

32 hetes vagyok, lesz 2 szigorlatom, nem állok túl jól a tanulással, se kedvem, se energiám, estére, mire tanulhatnék, elfáradok.

2014. jan. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Könyebb tanulni és vizsgázni nem terhesen,meg terhesen is mint kisbabával ha nincs ki vigyázzon rá
2014. jan. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nekem csak azzal van gondom, hogy nehezebben tudom magam rávenni a tanulásra, és ha már rávettem, szinte alig tudok odakoncentrálni, folyton a babán vagy a kismamaságon jár az eszem. Egyébként én is napi 12 órát alszok. :)
2014. jan. 5. 18:29
 9/11 anonim ***** válasza:
Értelek,ráadásul az első 12 hétben folyton aludtam 16 órákat,szédelegtem,hánytam,ez az első félév volt,így csúsztam el a tárgyakkal nem tudtam bejárni,aztán utána jobb lett,és igyekeztem minél több tárgyat letenni, a fiam április végén született,két vizsgám volt csak júniusba arra felutaztam a tőlünk 180kmre lévő városba.Nehéz volt koncentrálni az mozgatott,hogy babával nehezebb lesz.És igen nehezebb is volt.Most az államvizsga előtt állok,nagyon nehéz eljutnia tanulásig,pláne,hogy dolgozom is.
2014. jan. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Jó nektek,hogy ennyit tudtok aludni :) Engem nem hagy a "nagy", de van hogy éjjel sem, csak 6 hórát max.

Most is itt lógok ahelyett, hogy tanulnék az államvizsgára, mert képtelen befogadni az agyam az infót... Nem tudom mi lesz így, pláne hogy mikor a lánykámat vártam, akkor ellett volna vizsgázzak, de úgy rágörcsöltem hogy 1 hét tanulás után be is fektettek visszatartása. Akkor 28 hetes voltam, és bent maradt a baba. Most csak 23 leszek, remélem sikerül a vizsga és a babák is bent maradnak még vagy 22 hetet :D

2014. jan. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!