Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tegnap voltam orvosnál....

Tegnap voltam orvosnál. Kinyilt a méhszáj, méhnyak megrövidült, felpuhult. Ez nagy gond? Kell vele feküdni?

Figyelt kérdés
nekem nem mondott semmit az orvos,csak többet pihenjek,semmi megeröltetö.csak az az érdekes 2 hete voltam vizsgálaton,akkor még nem mondta,hogy kinyilt a méhszáj.én meg nyugottan sétálgatok,hidz nem is tudtam rola.az érték 1211.ja 34 hetes vagyok,lehet,hogy ilyenkor már nem olyan nagy gond.
2009. nov. 30. 10:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!Én a helyedben még azért a 36. hétig feküdnék,bár én is ebben a cipőben voltam,és most meg nem akar kibújni!Mondjuk nekem 31 hetesen fájásokkal indult be a szülés,és azt mondták utána ha november közepéig kibírjuk akkor már az is csoda lesz!Amúgy vasárnapra vagyok kiírva,de még egyben,pedig én a 36. héttől intenzíven csinálok újra mindent!És már 2 újjnyira nyitva vagyok!2 hete!

De nem bocsátottam volna meg magamnak ha a nyughatatlanságom miatt előbb jön mint 36 hét!

De szerintem annyi hogy ne hajolgass,ne emelgess,meg pihizz többet!Ne terheld túl magad!

Sok boldogságot!39+1 km

2009. nov. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

valóban jóval jobbak az esélyei, mint pár héttel ezelőtt, dfe ezért nem ártana ha együtt maradnátok még legalább pár hetet. A 37. héttől ha beindula szülés, akkor már nem próbálják meg leállítani és úgy tudom, hogy nem számít koraszülésnek. Csodálkozom, hogy nem mondta az orvosod: szigorú pihenés kell és amikor csak teheted fekdüj le feltett lábbal! AZt olvastam valahol, hogy soha ne állj, ha ülhetsz is és soha ne ülj, ha fekhetsz is az utolsó hetekben. Emelni semmit (még egy karton ásványvizet sem!) és kerüld a fürdőt, inkább zuhanyozz.

Ki lehet húzni vele szerintem még 1-2 hétig, de minden nap amit még bent van, az jó. Kérdezz rá a jövőhéten, hogy mi van. Gondolom menned kell már ctg-re is.

2009. nov. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!