Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elmehetek wellness hétvégére...

Elmehetek wellness hétvégére 33 hetes terhesen? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés
Szeretnénk elmenni egy hétvégére egy hotelbe, akkor leszek 33 hetes terhes. Olyanok válaszát várom, akik voltak már hasonló helyzetben, és tudják, tapasztalták,hogy tudnak-e/szabad-e így szaunázni, ha igen milyenben, és mennyit, szabad-e medencézni, stb, ilyenkre lennék kíváncsi :)
2014. jan. 9. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Se szauna, se medence, hacsak nem akarsz fertőzés kapni. Én is 33 hetes vagyok, de a külső méhszájam már elkezdett kinyílni, én biztos nem kockáztatnék.
2014. jan. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem javasolt sem a szauna sem a melegvizes gyógymedence. Főleg a meleg miatt nem ajánlott, hiszen erős méhösszehúzódásaid lehetnek, a szülés is beindulhat. Hidegvizes medence meg az esetleges fertőzések miatt nem ajánlott.
2014. jan. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha zárt a méhszáj, fürödhetsz, de a hőfokra figyelj.

A masszázs nem javasolt, kivétel, ha van spéci kismama-masszázsuk. A szaunáról megoszlanak a vélemények, sokak szerint egészséges, sokak szerint káros.


Egy ismerősömnek beindult a szülése 34 hetesen, bár ő nem figyelt, és elég meleg gyógyvízben fürdött, ráadásul aztán kapott egy pert is a nyakába táppénzcsalásért, hogy nem otthon volt, hanem "nyaralni" ment.

2014. jan. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
és hány fokosban fürödhetek max és mennyi ideig? meg milyen fajta szaunában és szintén mennyi ideig? :) amúgy eddig teljesen zárt a méhszáj
2014. jan. 9. 14:43
 5/7 anonim ***** válasza:
32 hetesen voltunk! Előtte két nappal megnézett a dokim és mondta,hogy menjek nyugodtan, csak termálvízbe ne, meg természetesen szaunába sem. Semmi bajom nem lett!
2014. jan. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szaunázni nem szabad. Meleg vízbe menni nem szabad. HA oké a hőfok, és zárt a méhszáj, akkor elvileg mehet, de a fertőzések miatt én nem mernék kockáztatni. Masszázs sem ajánlott. Igazából kikapcsolódásnak jó, nem neked kell főzni,takarítani, de azonkívül sok lehetőséged nem lesz.
2014. jan. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én voltam 32 hetesen.

Hidegvizes medencében úsztam, kicsit a pezsgőfürdőbe is bementem de az nem esett jól. Sókamrát viszont nagyon élveztem! Volt kismama masszázs is, 4 napban 2x voltam, nagyon jót tett!

Én hálistennek egyáltalán nem vagyok fogékony a fertőzésekre, és teljesen zárt volt a méhszájam, ezért mertem bevállalni.

2014. jan. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!