Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16 hetes terhes vagyok és...

16 hetes terhes vagyok és lenne egy elég jó állásajánlat. Régóta szeretnék ilyen munkakörben elhelyezkedni, viszont nem mondhatom el hogy terhes vagyok, ezért büntethetnek?

Figyelt kérdés
Szóval behívtak egy álláshirdetésre, de ha elmondom hogy babát várok tuti nem fognak felvenni. Szeretnék még dolgozni, ha lehet egész végig, de most még mindenképpen, mert nagyon kell a pénz. Tudom, hogy etikátlan ha nem szólok, de sok munkáltató velem is etikátlan volt az évek során, úgyhogy ez a része most nem érdekel. Ami a kérdésem lenne, hogy ha kiderül hogy babát várok ezért elküldhetnek-e, vagy kaphatok-e valami büntetést azért mert elhallgattam?
2014. jan. 12. 00:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom van próbaidő, mint mindenhol, általában 3-6 hónap. Ezalatt bármikor indoklás nélkül felmondhatnak. Tehát ha elvállalod, és ezidő alatt kiderül, akkor nyilván nem véd semmi...főleg, hogy be sem jelented, mert az egyébként védelmet jelentene, bár szerintem próba időre nem vonatkozik ez a védelem...

Büntetést természetesen nem adnak, mégis ki adna? :)

2014. jan. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

3 hónap próbaidő alatt bármikor elküldhet. 1-2 hónap múlva tuti látszódjon fog a terhesség, s akkor leszel kellemetlen helyzetben, biztos hogy elküldenek, amiért nem szóltál.

Gondolj bele. Felvesznek, betanítanak, erre benyögöd bocsi, terhes vagyok, elmész betegre, fizetheti utánnad a járulékokat, s kereshet a helyedre mást, akit megint betaníthat...

2014. jan. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Próba idő alatt ha terhes vagy is simán elküldhet!
2014. jan. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Légy őszinte, kifizetőbb, mint becsapni a munkáltatót...
2014. jan. 12. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írták próbaidő alatt úgy is elküldenek majd. Semelyik cég nem akar terhes nőt felvenni, mivel egyből kapnak majd egy nav ellenőrzést.
2014. jan. 12. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha még csak most kezdenéd a terhességed azt mondanâm, hogy vàgj bele. Majd azt mondod, akkor estél teherbe.

De! 16hetes vagy, 1-2hònap és már nem is kell bejleentened, mert látszani fog. Főleg, ha a kezdés is 1-2hònap mùlva esedékes.

Szòval esetedben inkàbb légy őszinte, ìgy még lesz esélyed ùjrapâlyàzni erre a helyre!

2014. jan. 12. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
engem kirúgtak próbaidö alatt amikor kiderült a terhességem! és mivel nem volt 1 év munkaviszony semilyen ellátásba nem részesülök még a tb.-t is magamnak kell fizetnem!
2014. jan. 12. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mondd el. Hozzànk pont most vettek fel egy 3 hónapos terhes kismamàt, akit én tanítok be. Mondd el meddig szeretnél dolgozni és mikor szeretnél visszamenni. Van rà esély, hogy így is felvesznek.
2014. jan. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha jól dolgozol van remény, hogy felvegyen és visszavárjon a szülés után is. Igazából mindegy elmondod-e, mert próbaidő alatt úgyis elküldhet bármikor, neki ez nem kockázat, de az is lehet, hogy beválsz és akkor megtart. Egyik barátnőm terhesség alatt kapott határozatlan szerződést a sok határozott után, szóval akad még az egy-két ilyen munkáltató is. Mindenképp próbáld meg, ha csak pár hónapra is sikerül dolgoznod már az is plusz pénz és plusz tapasztalat.
2014. jan. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Végülis most már a gyermek 1 éves korától visszamehetsz dolgozni, így nem esel ki olyan sok időre, ha meg tudjátok oldani a baba elhelyezését. Ha te beválsz és neked is szimpatikus a hely, akkor még lehet esélyed! ;)
2014. jan. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!