Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek milyen volt az elsö...

Kinek milyen volt az elsö szülése? Ki hogy élte meg? 19+3 hkm

Figyelt kérdés

2014. jan. 12. 12:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát 100x rosszabb volt mint vártam.Végül is beöntéstől számítva 9 óra múlva meg lett a lányom.De indítottak, oxitocint is kaptam..ctg-re voltam kötve..nem is mozoghattam..szörnyű volt..ha csak ülni akartam egy kicsit, már akkor visszanyomott a szülésznő, mert hogy elmozgom a gépet, és nem jó eredményt mutat!!!Az oxitól olyan fájásaim voltak, hogy majd kiesett a szemem..

Na a 2. szülésemre is így készültem..teljesen idegbeteg voltam a gondolattól is hogy ezt újra át kell élnem.De szerencsére más kórházban szültem..mozoghattam, nem kaptam semmi pluszt, magától indult be a szülés, és az 1.-höz képest egy álom szülésem volt.

2014. jan. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
rövid, "könnyű" alig 2,5 óra mindennel együtt, de persze volt olyan rész amikor csillagokat láttam. Bármikor végigcsinálnám újra.
2014. jan. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Gyors, magzatvíz elfolyástól számítva 6 óra alatt, első fájástól számítva 3 óra alatt megszületett a fiam. Külső szemlélő által könnyűnek tekinthető szülésem volt, és fizikailag így is volt, inkább lelkileg viselt meg. Nem gondoltam volna, de a kitolás alatt végig attól féltem, nehogy az egyikünk meghaljon, pedig minden simán ment.
2014. jan. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nem bírtam elképzelni előtte ilyen fájdalmakat. Első fájástól számítva összesen 20 óra, a legvégén bármit megadtam volna, hogy vége legyen. Rátekeredett a köldökzsinór a baba nyakára, oxitocint adtak, fájdalomcsillapításról lemaradtam, borzasztó volt. Legközelebb másképp fogok készülni, szerintem nagyon sok dolog fejben dől el.
2014. jan. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

elso fajastol szamitva 4 ora alatt lett meg a lanyom, gyors, de annal intenzivebb szules volt, parszor azt hittem, nem elem tul a fajdalmakat, fajdalomcsillapitorol lemaradtam, nem volt mar ra ido. jartam

terhessegi akupunkturara, es nagyon lazan fogtam fel, mas is kibirja, en is, jon, amikor jonnie kell, lehet ezek is kozrejatszottak. barmikor ujra vegigcsinalnam, bar tobb mint valoszinu h nem lesz 2. gyerek, de nem emiatt.

9,5 hetes kislany anyukaja

2014. jan. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Első rendszeres fájástól számítva 8 óra múlva lett meg a lányom. Az utolsó 3 óra volt nagyon durva. Én is végig feküdtem, ctg rajtam, már a végén ivben voltam az ágyon, a kitolás fél 5-től negyed 6-ig tartott. Kétszer volt a köldökzsinór a lányom nyakára tekeredve, ezért nagyon nehezen bújt ki. Kisebb komplikáció volt varrás közben, mert nem állt el a vérzés, ezért még egy betapintást végeztek, ami szörnyűbb volt mint az egész szülés. Mindent leszámítva túléltem, és 9 hét múlva remélem sokkal könnyebb szülés vár rám! Boldog babavárást! :)
2014. jan. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem egy gyönyörű és csodálatos szülésem volt nagyon kellemeset csalódtam.Nekem indították a szülést mert probléma lépett fel (magas vérnyomás) és rettegtem tőle mert az oxitocinos szülés 100-szor jobban fáj mintha természetesen indulna meg.én 7 órakkor kerültem fel a szülőágyra és miután bekötötték az oxit rá fél órára nagy fájásaim voltak de csak arra tudtam gondolni nemsokára a kezemben tarthatom aztán felajánlották az epidurális érzéstelenítést délben ez nem azt jelenti hogy nem fáj csak kevésbé tehát kibírhatóbb. 11 órát vajúdtam és mikor megszületett a lányom egy csoda volt:)Nem kell félni a szüléstől mert egy csodálatos dolog és ajánlom az epidurálist.Gyönyörű szülést és boldog babavárást kívánok nem utolsó sorban sok egészséget :)
2014. jan. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szèpen a vàlaszokat.
2014. jan. 13. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!