Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg megindulhat a szülés?

Tényleg megindulhat a szülés?

Figyelt kérdés
7 hònapban vagyok most ès pont költözünk egy nagyobb hàzba ès ha megemelnèk egy nehèz cuccot akkor megindulhat a szülès?

2013. okt. 27. 18:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha meghuzod magad elofordulhat. Probalj meg nem nagyon cipekedni. Inkabb csak konnyu dolgokat emelj fel.
2013. okt. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
nem árt óvatosanak lenned azért de ha telejsen zárt vagy akkor azért nem indul meg az olyan könnyen. természetesen ne emelgess 10-20 kg-os dolgokat. de pakolgatni tenni venni nyugodtan lehet ha eddig ne volt semmi gond.
2013. okt. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez sajnos, így van. Semmi sem garantálja, hogy nem lesz probléma. Ilyenkor más izmokat is használunk, máshogyan terheljük a testünket, inkább ne te emelgess nehezet.


Egy idősebb barátnőm mesélte, hogy annak idején (22 éve) ő a hatodik hónapban járt, amikor építkeztek, segített festeni, festékes vödröket pakolt stb. Észre sem vette, hogy esetleg nehezet emel, két nap múlva mégis vérezni kezdett, 4 napra rá pedig koraszülötten jött világra a lánykája. Valószínűleg túlterhelte magát, emiatt elkezdett leválni a méhlepény. Nem ijesztgetés akar ez lenni, csak tényleg óvatosan. Inkább irányítsd a pakolást, de ne emelj nehezet.

2013. okt. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem se pakolj, én 33 hetes vagyok, de eszembe se jutna emelgetni. bizti van aki segitsen, ha valami baj történik, egész életedben ostoroznád magad. Jó babavárást
2013. okt. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes kockáztatni, ilyenkor már azért a szervezet is le van merülve, a szalagok, ízületek amúgy is nagyobb tehernek vannak kitéve, nem kell őket tovább terhelni. Alapból is ez a fiúk dolga, kérjetek meg ismerősöket, rokonokat, munkatársakat, hogy segítsenek. Neked most az a dolgod, hogy magadra és a babaára vigyázz. Arról nem is beszélve, hogy azért egy rossz mozdulattal igen gyorsan kinyílhat az amúgy is megterhelt méhszáj, vagy a lepény válhat le, esetleg a burok megrepedhet. Pont ez a legrosszabb időszak, mert ha beindul a szülés akkor vagy életben marad a pici vagy nem, ha életben marad akkor inkubátor és hónapokig kezelés aminek kitudja mi a vége. Biztosan találsz más módot is a segítségre mint hogy emelgess. Beteszed a mosást, teregetsz, főzöl a férfiakra, porszívózol, lemosod a bútorokat, elszaladsz a boltba egy egy üveg vízért, sörért, sütit sütsz, megkeresed az elkallódott csavarhúzókat stb.
2013. okt. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem terhesen oké lenne,de annyit csinálj annyi emelj amennyit birsz. nehéz dolgokat, férjedre meg férfiakra hagyad,mert neked veszélyes lehet babára is
2013. okt. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak a párnákat emelgesd vagy 1-1 vázát, amire vigyázni kell, tehát csak könnyűeket, inkább tartson tovább a párodnak a pakolás, ismerősöket is meg lehet kérni segíteni, meg költöztetőket is meg lehet fizetni, hogy pakoljanak.
2013. okt. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én egy hónapja voltam ebben a helyzetben, de semmi nehezet nem emeltembmeg. Két hét alatt meg szépen kipakoltam és kitakarítottam:-)
2013. okt. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy pár kilós valamiket nyugodtan emelhetsz de figyeld a tested jelzéseit mert mindennek vannak jelei kicsit a derekadba nyilal vagy épp megszédülsz akkor az már azt jelenti hogy kicsit sok volt ez, én napi szinten emelgetem a 15 kilós nagytesót semmi bajom de ez nem garancia hogy neked nem lesz, főleg hogy én hozzá vagyok voltam szokva ehhez az elött is hogy terhes lettem. Nagyon óvatosan és körültekintően persze segíthetsz csak hogy ne érezd magad tehetetlennek de inkább csak irányíts :D most te leszel a főnök. Üdv 33 hetes kismami
2013. okt. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi is költöztünk, csak szülés előtt 1 hónappal. Ugyanúgy pakoltam, tettem vettem, semmi gond nem volt. 38-39 hetesen udvart lomtalanítottunk, én is pakoltam az utánfutóra a vashulladékot. Akkor már 2 ujjnyira nyitva voltam, durva jóslók, stb... És még így is ráhúztam, 40+6ra született a lányunk. :)
2013. okt. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!