Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 33hetes vagyok farfekvéses a...

33hetes vagyok farfekvéses a babám maga alá huzott lábbal van. Uh papír szerint a 37héten jóslófájások várhatóak mert érett a méhem. Muszály ilyenkor a császár? Van még rá esély, hogy megforduljon? Első baba. Mitől keményedik be a has és hasogat alul

Figyelt kérdés

2014. jan. 15. 05:46
 1/9 anonim ***** válasza:

1. Szülés előtt is befordulhat, így nem biztos, hogy kell a császár.

2. Az ultrahang nem jövendőmondó. A jóslófájások jelentkezését senki és semmi nem tudja ilyen pontosan megmondani.

3. Érettnek nem a méhet szokták nevezni, hanem a méhlepényt. Az, hogy milyen fokban érett, I, II, III-as számokkal szokták jelezni. Nekem I fokban érett most 35+5 hetesen, de már a 30. héttől jóslózok.

4. A keményedés ilyenkor normális, 36. hétig szehedsz magnéziumot.

2014. jan. 15. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Magnéziumot a kezdetektől szedem mert hasfájós vagyok.a fájások ilyenkor természetesek?mert azt olvastam,hogy nem ajánlott a melegvizes fürdő (én a jó forró vizet szeretem és abban is fürödtem tegnap,nem tudtam hogy nem lehet,nyakig engedve a kádat)mert beindítja a szülést.van ilyenkor valami házi praktika arra,hogy forogjon?mert a doki császározni akar mivel első baba és várni nem akar mert veszélyezteti a babát
2014. jan. 15. 06:29
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem a 29. héten befordult, utána a 32. héten gondolt egyet és átfordult farfekvésbe és a 35. héten vissza, utána már úgy is maradt. Nyugi, még simán befordulhat a babád. A jóslóhoz nem tudok hozzászólni, nekem sosem volt. A forró fürdő tényleg nem jó, inkább tusolj.
2014. jan. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Aha,értem :-D köszönöm a válaszokat!!
2014. jan. 15. 07:27
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez a te gyereked,ne félj a dokinak ellent mondani,sokszor császároznak,nagyobb pénz a kórháznak, ill., ha akarsz 2.,3. babát nem mindegy, hogy hogy szülsz.Van lehetőség másik dokitól is konzultációt kérni, lehetőleg olyantól, aki nincs összefüggésbe a dokiddal.Neked kell harcolni a babádért,és még sok heted van hátra.Nyugodj meg és kezd egy füzetbe írni, hogy mikor akarsz szülni és, hogy befordul, és hogy természetesen akarod.A gondolatnak teremtő ereje van csak hinni kell benne.Remélem sikerül végig kitartani.
2014. jan. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne izgulj, pont most találkoztam egy 38 hetes kismamával a dokimnál, akinél ezen a héten fordult be a baba, még baromi sok időd van!

A praktikák közül a szülésznőnk javasolta, hogy ereszkedjek könyök-térd állásba, feneket felnyomva kell naponta többször pár percet eltölteni. Erre állítólag meg szoktak fordulni. Hogy nálam ez használt-e vagy sem, nem tudom, de a 29-32. hétig csinálgattam és befordult, azóta is így van.

A haskeményedés az jóslófájás - örülj neki, mert ez nyitja a méhszájat, kevesebbet kell tágulnod majd szülés alatt.

2014. jan. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A méhlepény érettségét meg tudja mutatni az uh, de hogy mikor lesznek jósló fájások? Azt senki se tudja. Az utolsó által leírt pózt én is alkalmaztam, meg is fordult bár 30 hetes voltam, még több helye volt forgolászni. Volt akit vittek császárra aztán látták uh-n, hogy már a fej beilleszkedett.
2014. jan. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,nagyon aranyosak vagytok :-D bennem is felmerült az a dolog,hogy nem-e a pénzre utazik
2014. jan. 15. 11:23
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem a 37.héten fordult be :)
2014. jan. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!