Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fiatal, kamasz kismamák,...

Fiatal, kamasz kismamák, anyukák? Hogy reagáltak a szüleitek? Mi a helyzet a továbbtanulással terhesen?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, idén töltöm a 19-et, két hete felelőtlenül megszakítással szeretkeztünk a barátommal, pont a legveszélyesebb időszakban. Ma kellene megjönnie, legkésőbb holnap, de még nem jött meg. Nagyon izgulok, ugyanis katolikus gimibe járok, idén érettségizem, viszont ha terhes vagyok, nem fogom tudni befejezni, egyrészt, mert a vezetőség elég szigorú, másrészt nem biztos, hogy lenne erőm hozzá. A barátommal megbeszéltük, hogy ha lett is baba belőle, mindenképp megtartjuk, nem lehet szó se abortuszról, se örökbeadásról. Viszont ő már régen megmondta, hogy ha idő előtt teherbe esek, kénytelen lesz kimenni külföldre a terhességem alatt, hiszen ő is tanul, és csak ott van lehetősége a 9 hónap alatt összeszedni annyit, amennyivel már nyugodtan babázhatunk és engem is el tud venni.

Még nem biztos ugye a terhesség, úgy tervezem, ha holnap se jön meg, veszek egy terhességi tesztet, és ha pozitív, nőgyógyászhoz is elmegyünk. Viszont nem tudom, hogyan mondjam el anyunak és a férjének, illetve előtte elmondjam-e a nővéremnek, hátha tud segíteni?

A gyerekek közül nekem lenne először babám, pedig több idősebb tesóm is van. Anyu gyakran viccelődik, hogy most, hogy kezdünk mind felnőni, szeretne már egy unokát, de tudom, hogy ha eléállnék azzal, hogy tőlem lesz, nagyon ideges lenne. Az utóbbi időben nem volt túl jó a viszonyunk, mert nem igazán szívleli a barátomat, nem bízik meg benne, és biztos vagyok benne, hogy nem hinné el, hogy ő vissza fog jönni, ha kimegy külföldre.

Mivel sok gyerek van, és amúgy se kap a nevelőapám sok fizetést (anyum nem dolgozik), úgy élünk, hogy épp megvan, ami szükséges (kaja, ruha, fűtés), de többre nem futja, így nem tudom, hogy állnának hozzá a babavállalásomhoz.

Elsősorban azok véleménye érdekel, akik ilyen fiatalon estek teherbe, hogy hogy mondták el a szüleiknek, hogy fogadták, mihez kezdtek utána? Mi volt a helyzet a tanulással, hogy oldottátok meg?

Előre is köszi!



2014. jan. 15. 15:08
1 2
 1/12 Lienah ***** válasza:
38%

Huhh, nem egyszerű eset....

A "felelőtlen" megszakításos módszerre találták ki az esemény utánit, mostmár mondjuk mindegy.. Lesz ami lesz (de ha mégse hoztátok össze a bébit akkor legközelebb gondolj(atok) erre is).

A sulira azt tudom mondani, hogy általában humánusak szoktak lenni... nomeg ha jól sejtem nyárra (érettségi idejére) még nem leszel 8hónapos sem, szóval simán menne (ha akarod persze).

Miből tartanátok meg a babát??? 9 hónapnyi munkabérből? (nem bántás, de ugye tudod, hogy külföldön is kell valamiből ennie meg laknia...) és utána?? Amúgy hány éves a barátod?

Csak egy tipp, egyből 2 tesztet vegyél (nekem az első negatív lett, és csak 2,5hét késéssel lett pozitív, pedig hiperérzékeny tesztet vettem, de a HCG szintem akkor se volt olyan magas, hogy kimutassa a teszt), és ha holnap még nem pozitív, várj egy-két hetet.

Csak 1 pár infó:

-egyszeri anyasági jár neked (ez kb 62e Ft)

-TGYÁS-t, GYED-et nem fogsz kapni mert nem volt munkaviszonyod még (nyári melók sajnos nem számítanak bele)

-GYES alanyi jogon jár, ez havi bruttó 28500Ft.

-Családi adókedvezmény dolgozó élet- illetve házastársaknak "jár"

-Családi pótlékot is fogsz kapni, ami havi 12200Ft.

Tehát ha apukának sincs fix melója akkor kapsz:

-1x ezt a kb 62e Ft-ot

-havonta 28500 Ft. GYES-t

-havi 12200 Ft Családi Pótlék

Tehát összesen lesz havi 40700Ft. havonta a gyerekre (ami szerintem még bőven kevés is) és magadra.

Ha anyukád(ék) nem szívlelik a barátodat, sajnos számíts arra, hogy botrány lesz abból hogy "ezt tette veled":(

Tudom, hogy megtartanátok (szívetek szerint), de azért gondolj bele, hogy akarod/akarjátok eltartani, ne adj isten éhezni fog?

Nem bántani akartalak, vagy isten ments lebeszélni/rábeszélni bármire is, de ezekbe gondolj bele.


Jah igen és én nem vagyok már ennyire fiatal, mint te, most várjuk sok küszködés után (anyagi, egészségügyi stb...) első babánkat és hidd el nem egyszerű, amikor már azt hittük, hogy egyenesbe vagyunk, kiderült mégse... nah mindegy...


24+4hkm

2014. jan. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

A barátom húszéves, és katonának menne külföldre, mérlegeltünk minden lehetőséget, szóval nem "csak úgy" kimenne, hogy ááá, külföldön jobbak a lehetőségek, hanem utánajártunk, és már megvan a konkrét hely, ahol fix fizetést kaphat, és 9 hónap alatt valóban sikerül összeszednie elegendő pénzt.

2014. jan. 15. 15:49
 3/12 A kérdező kommentje:
És ezek a segélyek a terhesség alatt vagy utána vehetők igénybe?
2014. jan. 15. 15:51
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

szia. en is a 19 et toltom es van egy 8 honapos kislanyom. sulit levelezon tettem le. nekem parom dolgozik alberletben lakunk.

amugy az anyasagi 64125ft a gyes+csaladi egyutt amit kikapsz 37700ft

en ha betolti a lanyom az egy evet megyek dolgozni mert azer jol jon a +penz. bekem szuleim dolgoznak de hat ok se milliomosok nem az o dolguk penzelni minket igy nem varom el toluk.nekem anyuek orultek. hat az a baj h parod ha kimegy nem sokat tud haza hozni vagy kuldeni

azzal az erovel itt is maradhatna dolgozni. ott kinn fizetni kell albit,rezsi,elelem. ha itthon dolgozna akkor megmaradna a penz. :)

2014. jan. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
ja az mas ha katonanak. terhesseg utan igenyelheted
2014. jan. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is fitalon lettem terhes, igaz már akkor dolgoztam, csak anyukám van, első megdöbbenés után nagyon örült neki,és sokkal jobb lett a viszonyunk!

Van egy barátnőm aki terhes lett, terhesen járt iskolába, nyári szünet alatt megszült,majd ment vissza a suliba,a mam vigyázott addig a babára!

2014. jan. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Lienah ***** válasza:

Ahogy az elöttem-utánam-közöttem :) válaszoló írta.

Nem kételkedem abban, hogy nem gondoltátok át, de vajon minden eshetőségre fel vagytok (leginkább lelkileg) készülve?

Csak nehogy pároddal odakint történjen valami katonaként (gondolom nem irodában lenne).


A lényeg, hogy tessék készülni A, B, C tervekkel is, aztán hajrá, majd kiderül.

Remélem azért majd megírod, hogy mi lett az eredménye a teszt(ek)nek.

2014. jan. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
18%
Az életre és az élet hozta megprobáltatásokra nem lehet készülni. Megteszed ami tőled telik igyekszel az adott helyzetben a lehető legjobban dönteni és kb ennyi. Nincs olyan h A B C terv és ha beüt valami amire nem is számított akkor hoppá erre nem készültem x tervvel? két tervnek kell csak lennie. az egyik amit szeretnétek elérni és mindent megtesztek érte ha kell kerülőkkel, ez a Cél. És egy ha minden kötél szakad utolso mentsvárral. Álltalában ez a család. A többit ami közben történik azt meg meg kell oldani. Ennyi.
2014. jan. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia en is fiatal kismama vagyok, nemsokara toltom a 18 at. 22 hetes vagyok. A parom az elejetol kezdve mellettunk all. Nehez dolog volt elmondani a szuleimnek de lelkileg tamogatnak. (Anyagilag megvan a korulmenyunk)
2014. jan. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
a sulit azért még valószínűleg be tudnád fejezni, legalábbis az első hat hónap nem nagyon viseli meg a legtöbb anyukát, illetve ennyi idősen kicsit bővebb ruhákkal még lehet palástolni valamennyire. Mi most próbálkozunk a párommal, én egyetemen vagyok utolsó éves, de úgy számoltam, hogy ha teherbe esek, akkor még semmi gond nem lesz az iskolával. Az utolsó három hónap az, ami a legjobban megviseli az ember, addigra pedig már a kezemben lesz a diploma. Szóval ha ez fog történni, nyugodtan érettségizz le és vigyázz nagyon a babára!
2014. jan. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!