Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok! Rátok mennyit...

Kamaszok! Rátok mennyit költenek havonta a szüleitek általánosságban? Milyen az anyagi helyzetetek? (csak, hogy tudjak viszonyítani) Kort és nemet is írjatok!

Figyelt kérdés

2013. aug. 5. 19:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%

16/f

Átlagban olyan 20 ezer ft-ot költenek rám havonta.

Jó az anyagi helyzetünk.Nem vagyunk gazdagok,de szegények se!

Nálatok hogy van?

2013. aug. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Húha... ha kb. az utóbbi 30napot összegzem akkor... kb. 40-50 ment el rám. Nem vagyunk gazdag család, talán jobban élünk mint a nagyátlag. Mondjuk most ez azért is jött ki ennyire, mert kaptam cipőt meg táskát a sulira.
2013. aug. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%

Elenyésző az amit külön rám költenek. Ruhát évente 1x-2x veszünk, ezen kívül csak az ünnepekre az ajándékokra költenek, meg a tanszerek, és kapok havi 6000ft zsebpénzt.

Szerintem ez így normális, mire költhetnének még?

2013. aug. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Hát, nekem volt, hogy egy hónapban csak 1800-at költött rám anyum (egyedül nevel, felírja mindig, ezért tudom pontosan), olyan is volt, hogy 20 ezer fölött (akkor új telót kaptam). Nálunk nincs átlag, mindig változó. Most újítjuk föl a szobámat, szóval most arra megy el a "pénzem", 100-200 ezer között. ÉN azt mondanám,. hogy nem vagyunk nagyon szegények, de az átlagtól lejjebb vagyunk anyagi téren.

15/L

2013. aug. 5. 20:34
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon változó! Az viszont tény, hogy anya többet költ ránk, mint magára.

Nekem ott van a tánc, ami 7 ezer forint fölött van, ezért abba is fogom hagyni, mert szerintem sokba kerül.

Szoktunk kapni zsebpénzt, ami változó, 5-10 ezer között mozog. Én olyankor abból "élek", azt osztom be. Abból veszek ruhát magamnak, és abból megyek barátokkal szórakozni is, ugyanis bűntudatom lenne ha még többet kérnék anyától. Viszont változó, nem minden hónapban kapunk költeni való pénzt, olyankor persze szoktam kérni ha szeretnék valahova menni. De olyankor inkább lemondom a találkozót, vagy úgy intézem hogy átjöjjenek hozzám, így az utazást megspórolom, a kaja pedig adott, ugye. :)

Igazából elég sokat költenek rám a szüleim, mert drága a gimi (osztálypénz, közös költség, tankönyvek, meg váratlan kiadások stb.), ott van a kaja, ha kell, akkor a szükséges ruhák, ill. most teszem le a jogsit ami rohadt költséges stb...

És hálás lehetek amiért megteremtik ehhez a megfelelő hátteret. De azért már várom hogy dolgozzak nyaranta, hogy legalább akkor el tudjam tartani magam! :)

16L

2013. aug. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Annyit költenek amennyit kell. A tagdíjat fizetik nekem havonta , telefonszámla, ha kell ruha ,cipő , stb.


Ami meg élvezeti cikk mint pl. Körömlakk, Szájfény , sál vagyis olyan dolgok amik ne létfontosságúak azokat magamnak veszem meg.


Szerencsésnek mondhatom magam ,mert nagyszülőktől , rokonoktól elég sok pénzt kaptam de nem költöm el állandóan. Gyűjtöm :)

2013. aug. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi 13 L :)
2013. aug. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
63%

En sajnos eleg draga vagyok ,emiatt buntudatom is van.. :S

Csak a kozmetikai ,kenceficeimre kisebb vagyon megy el.

Kapok havonta zsebpenzt. Altalaban mindigmegveszikamire vagyok , nm vagyok kovetelozos.

Ha valahova megyek , programom van mindigkapok penzt.

Ajandekba is szoktam kapni dolgokat csak ugy.

Ruhakat ok veszik nekem.

A sulis dolgokat, jarok magan orakra is..

Es muveszeti iskolaba jarok igy azis nagyon koltseges ( rajztombok ,veruzak ,ecsetek, vasznak, olaj ,..)

Az anyagi helyzetunk az atlag feletti es a gazdag kozott van.

15/L

Sokszor igyis elegedetlen vagyok ,es nagyon szegyenlem emiatt magam

2013. aug. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
100%

Átlagban 0 Ft-ot. De ha úgy vesszük, oszt.pénz havi 1500, illetve kapok enni, inni. Általában magamnak veszem a ruhát, ünnep pénzekből, de most pl. úgy alakult, hogy kb. 15 ezret költöttünk ruhára, és cipőre, és még kapok egyet a szalagavatómra.

Tudom, hogy a ruháztatás alap dolog, de arra sem esik jól pénzt kérni, mert inkább együnk, minthogy vegyek egy pólót 1300-ért, ami közel sem luxus kategória.

Hát, ez van, most kezdek dolgozni.

Anyagi helyzet valahol a békasegge és a szegény között van. :)

17L

2013. aug. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem sokat, de így júliusban pl nagyon sokat. Tábor, ruhavásárlás, ez meg volt egy 40-50 ezer körül. Hát már kezdünk kicsit jobban élni, de nem mondanám azt, hogy jómódúak vagyunk. Most augusztusban is sokba kerülök majd, iskolakezdés, stb.

12/L

2013. aug. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!