Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » HARMADIK trimeszteres, H1N1...

HARMADIK trimeszteres, H1N1 ellen (még) be nem oltott kismamák! Mit tesztek most?

Figyelt kérdés
Az utóbbi napok eseményei alapján, mármint hogy több kismama meg is halt. Beoltatjátok magatokat? Mit mond az orvosotok?
2009. dec. 2. 14:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
27 hetes kismamaként holnap megyek el az oltásra.
2009. dec. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
31%
Én 34 hetes vagyok a második babámmal és nem oltatom be magam és a családomat sem. A vérképem jobb mint a terhességem előtt, sok vitmint eszünk, gyümölcsöt, gyakaran mosunk kezet, nem megyünk nagy tömegbe. Ennyi. Január közepéig csak kibírjuk aztán utána is vigyázni kell. Egyébként ez a vírus nem fog egy-két hónap alatt eltűnni. Jövőre majd mutálódik, addigra a mostani oltás semmit sem ér szóval jobb a megelőzés, és na lázasak leszünk esetleg, akkor irány az orvos és nem otthon kezelgetjük magunkat.
2009. dec. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Én 26 hetes vagyok, eddig nem akartam, de most fontolóra veszem.Nagy az esély, hogy beoltatom magamat.
2009. dec. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Én nem felelek meg a "még be nem oltott" kategóriának, mert ma oltattam be magam 38 hetesen - a történtek hatására. Persze hosszas tépelődés után, mivel nagyon ellene voltam, és még most is azon rágódom, hogy jól tettem-e. Azon viszont megrökönyödtem, hogy az orvos a szezonális influenza ellen is be akart oltani (szaladjak el a gyógyszertárba, váltsam ki, és jöjjek vissza). Mivel a szezonális ellen sose oltottak terheseket, akkor most mi változott? A H1N1-et is csak a "vészhelyzet" miatt javasolják. Úgyhogy arra nemet mondtam.
2009. dec. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
39%
Ez az egesz H1N1 csak egy jo uzlet a gyogyszergyartoknak es nagy hisztéria keltése. Máskor is évente haltak meg emberek simma influenzába, akkor miért nem volt pánik.?
2009. dec. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
35%
28 hetes vagyok ma voltam a körzeti orvosomnál és megkérdeztem mit gondol azt mondta ő mellette van és nagyon ajánlja,de mikor mondtam hogy én nem attól félek hogy nekem lesz bajom hanem hogy a babámmal nem lesz minden rendben erre azt mondta erre nem tud igéretet tenni!na akkor döntöttem el nem adatom be!jól tettem-e?
2009. dec. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
én nem oltattam be magam,holnap leszek 36 hetes,de már valahogy nem is merem,de azért elgondolkodtam.lehet,ha mégcsak félidönél tartanák,akkor beadatnám,de talán,igy a vége felé,már remélem nem kapjuk el.probálok sok gyümit enni,kezet mosni stb.társaságba nem járok,mert hetek ota itthon kell feküdnöm nyitott méhszáj miatt.max.orvoshoz járok,hát oda muszály,és bizok benne,hogy minket nem érhet baj.mindenkinek,jo egészséget kivánok
2009. dec. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
65%
Szia! 32 hetes vagyok, és továbbra sem áll szándékomban beadatni semmiféle védőoltást. Amíg várandós vagyok, addig semmiképp. Az orvost nem is kérdezem meg, mert nem fogom beoltatni magam, bármit mond. A magzatomért úgysem mer felelősséget vállalni. Majd én vállalok: nem oltatunk, kész.
2009. dec. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
60%

15:32 Mert nem kismamák haltak meg!!! És lehet jó üzlet még a temetkezési vállalatoknak is nem? Mármint az h olyan emberek riogatják a kismamikat, mint te. Ezért olvashatjuk sorban a halálhírüket...

Én sem akartam oltatni, de most fogok. Ebben nincs élő vírus, viszont odakint van. És én se megyek tömegbe, de felszállok buszra, villamosra. A párom dolgozni jár, haza hozhatja, és lehet a szomszéd se oltatott stb... Én eldöntöttem. Mi nem halunk bele!!!

15 km

2009. dec. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
54%
Utolsó vok. Bocsi, nem 3. trimeszteres kismami vagyok, de az említett hozzászóló úgy felbosszantott, muszáj volt leírnom a véleményem.
2009. dec. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!