Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babaruhák mosásával kapcsolatb...

Piroska és a farkas kérdése:

Babaruhák mosásával kapcsolatban adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés
Úgy tervezem, hogy a babaruhák javarészét használtan, börzéken és turikban próbálom beszerezni. Ezeket aztán 60 fokon kimosom, vasalom, sötöb. Pamutokat szeretnék, és ezzel kapcsolatos a kérdésem : ugye nem fognak összemenni? A beavatatlan pamut vmennyit összemegy azt tudom, de ami már haszált volt, az is összemehet? Erről szeretnék tapasztalatokat. Köszi előre is!
2014. jan. 17. 14:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Semmiképp se mosd 60 fokban, csak 40-ben.

Vegyél babamosószert és öblítőként ecetet használj.

A kimosott száraz ruhákat, pedig gőzőlős vasalóval vasald át. Így elég lesz a használt ruhák fertőtlenítésére is.

2014. jan. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi! Azt hittem, a használtaknál ajánlatos a 60 fok. Bár igaz, olyat is hallottam, hogy a vasalás a lényeg elsősorban, nem a mosási hőfok.
2014. jan. 17. 14:15
 3/13 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsővel+a DM.ben van fertőtlenítő öblítő. Én is már csak azután vettem észre, amikor már megszületett a babám, ha hamarabb látom tuti kipróbáltam volna.

[link]

2014. jan. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
szia még annyi hogy ha nem 90 fokon mosod akkor felesleges 60on. elég a 40 mert 60 fokon nem pusztulnak el a bacik csak 90 en az meg ügye nem jo nyúlás illetve zsugorodás téren. inlább vasald ki. én is azt csinalom. bár én kaptam olyan amit enyhe floraszeptes vízbe áztattam, majd öblítettem és ugy mostam ki a mi mosószerünkkel dupla öblítéssel öblítő nélkül. pl takaro.(nincs tisztito nállunk,azt meg ügye nem lehet vasalni.) én személy szerint nem használok öblítőt hanem caak a mosogélt abbol is 1 fajtát sajna a drágábbikat mert a többitöl kicsattogok. ennek az illata is jo igy a kicsinek is ezzel mosok át mindent igy talán ő se fog kicsattogni. Nem feltétlen kell külön baba mososzer elég ha átálsz a senzitiv fajtákra csak ne váltogasd. Később mikor nagyobb lesz úgyis együtt mosod a ti ruháitokkal(persze nem a melóssal) és akkor jol jön h ugyanazt a szert használod. szerintem.
2014. jan. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%
Amit tudtam azt 90 fokon mosószer+ecettel mostam. Amit nem azt 60 fokon ugyan így.
2014. jan. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
én ellentmondanék a többieknek. én 60 fokon mosom a babaruhákat és mégvasalom is. semmi sem megy össze, ezek a rucik eleve úgy vannak kitalálva, h az anya sűrűn és magas hőfokon fogja mosni őket (kivéve a 100% v közel 100% poliészter anyagúakat, de olyat nem adok rá). a színekre jobban oda kell figyelni, de színfogóval ez is megoldható. vasalom is száradás után. újszülöttnek, pár hónapos baba ruháinak kevésnek tartom a 40 fokot.
2014. jan. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én is 40 fokon mostam mindent, utána vasaltam, használt ruhákat is. A fertőtlenítő öblítő jó ötlet, én is láttam később, ha tudtam volna korábban használtam volna a használt rucikhoz lehet, bár szerintem a vasalás pont eléggé fertőtlenít...
2014. jan. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én ma álltam neki a mosásnak, 60 fokon mosok, és utána vasalni fogok

Mosópor: Bonux és Silan Sensitive az öblítő. Ez nagy baj??

2014. jan. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, hogy mi baj, mi nem... :) de azt már több heyen olvastam, hogy nem jó, ha túl ilatosak a uhácskák, ezért sokan nem öblítőznek. Tegnap a varrónő is azt mondta, hogy az anyagnak nem etz jót a 60 fok, és, hogy ő csak azokat mosta 60 fokban, amik a kisgyerek arcával, szájával érintkeztek. Hát nem tdom. Én lehet, h úgy csinálom, hogy amiket újonnan veszek, pl a Tesco-s body-k, vagy amit családból kapunk, az 40 fok, de amit turkálok, és azt se tudom, ki hordta, milyen országban, azt magasabb hőfokon fogom kimosni, az első felvétel előtt mindenképpen.
2014. jan. 18. 14:50
 10/13 anonim ***** válasza:

nem baj,akármilyen mosószer jo csak ki kell jól öbliteni ne maradjon szer az anyagon mert az megmarhatja a pici börét.

Anyagismeret órán tanultuk(ruhaipari végzettségem van) h 60fokon felesleges mert anyit ér mint a 40fok csak több idö és pénz. 90 a fertötlenitö mosás. A legtöbb babaholmi valóban erre van kitalálva,de a pamut ill textilpelus nem nagyon birja. A pamut nyúlik,a pelus me összemegy.de a pelenkát pont ezért nagyobbra csinálják.csak ne lepödj meg.mire kinyúlik kinövi. de nem kell ezt annyira drasztikusan felfogni, nem tudsz steril környezetet teremteni és nem is kell. A sok vegyszertöl óvd.

2014. jan. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!