Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babaruhák mosásával kapcsolatb...

Piroska és a farkas kérdése:

Babaruhák mosásával kapcsolatban adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés
Úgy tervezem, hogy a babaruhák javarészét használtan, börzéken és turikban próbálom beszerezni. Ezeket aztán 60 fokon kimosom, vasalom, sötöb. Pamutokat szeretnék, és ezzel kapcsolatos a kérdésem : ugye nem fognak összemenni? A beavatatlan pamut vmennyit összemegy azt tudom, de ami már haszált volt, az is összemehet? Erről szeretnék tapasztalatokat. Köszi előre is!
2014. jan. 17. 14:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"A legtöbb babaholmi valóban erre van kitalálva,de a pamut ill textilpelus nem nagyon birja. A pamut nyúlik,a pelus me összemegy....mire kinyúlik kinövi. ...A sok vegyszertöl óvd."


Igen, ez nagyjából összecseng azzal, amit én gondolok. a 60 fok jobban igénybe veszi a ruhát, de uakkor egy kisbaba max 3 hónapig hordja, aztán kinövi és az évszak is változik, ennyi idő alatt nem tudod "szétmosni" még akkor sem, ha hetente teszed a gépbe. a vegyszerektől tényleg óvd. én azért is szeretem a 60 fokot, mert ott biztosan minden vegyszer feloldódik (pl por alapú mosószer) és a hosszabb mosásidő alatt van ideje teljesen kiürülnie az anyagból. öblítőt én sem használok, mert az pont bent marad, allergizálhat és egy kisbabának szükségtelen szerintem

2014. jan. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Fél deci 20 % -os ecet az öblítőtartályba a legjobb öblítésnek.Puhít, színt élénkít és fertőtlenít. Nem érződik a ruhán az ecet szaga.
2014. jan. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én az ecetet nem mertem, de öblítőből nagyon keveset tettem, és ennek a Silan sensitive-nek elég lágy az illata, nem olyan erőszakos.

90 fokon nem merem, én 60-on mosom őket, de utána átvasalom, az is fertőtlenít talán, ugye?

2014. jan. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!