Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 hetes terhesen streptococcu...

18 hetes terhesen streptococcust diagnosztizáltak. A doki Zinnat 500-at írt fel, nem árt a babának?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam, hogy csak a szülésnél kezelik. Sokszor voltam szűrésen, de eddig ezt nem mutatta ki. Lehet magától is elmúlik, nem? Volt valaki hasonló cipőben? Jelentett gondot a terhesség/szülés/ és az azt követő időszak alatt? Lett valami maradandó probléma?
2014. jan. 24. 08:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem múlik el magától, ki kell kezelni a szülésig és utána is kell rá kontroll, nekem kétszer is volt!! Vedd be, amikor a doki felírt, nem viccből írogat fel gyógyszereket ez veszélyes betegség.
2014. jan. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A streptococcus vetélést és koraszülést is okozhat. Sok nőnek van, nem okoz problémát, és a sima szűrés sem mutatja ki, ezért szoktak terhességnél külön tenyésztést kérni rá. Szülésnél akkor kezelik, ha felmerül a gyanú, hogy az anyuka a szüléskor is fertőzött, hogy a baba születés közben nehogy elkapja.
2014. jan. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak a 37 héten szűrték, és a szülés előtt kaptam egy löket infúziót. A babát is nézték mielőtt hazaengedtek de nem volt baja.
2014. jan. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A gyogyszer nem árt a babának. Mondjuk én megfázásra kaptam 16 hetesen. A strepto viszont ha nem kezelik akkor igen de ugy tudom csak szülésnél kapja el a pici. Ha addig kikezelik nincs gond. ezért van a 34-36héten tenyésztés. Magátol nem mulik el. Nekem még nem nézték. Kiváncsi leszek.

33hkm

2014. jan. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nagyobb bajt okoz, ha nem veszed be, mint bármilyen hatása lenne a babára. Magától természetesen nem múlik el!

Engem is csak a 36. héten szűrtek és pozitív lett, így én is szülés közben kaptam 2 adag antibiotikumot, így rajtam keresztül a baba is megkapta, így nem volt semmi gond. Egyébként az első 3 hónapban jelentkezhet a babánál probléma ilyen fertőzésből adódóan, és nagyon súlyos gondot okozhat, de inkább utána se olvass, mert tele a net rémsztorikkal.

A terhesség során bármikor előjöhet újra egyébként, még ha most el is múlik, mert olyannyira nem gyógyul meg magától, hogy igazából akinél egyszer kimutatták, az örökre hordozza, így bármikor újra fellobbanhat a fertőzés és kimutathatóvá válik! Úgyhogy nekem azt mondták, hogy már a következő terhességnél, bármilyen eredmény is lesz, vajúdásnál fogok kapni antibiotikumot.


Egyébként kisöcsém már anyukám pocakjában megfertőződött, ugyan a terhesség alatt nem szűrték, de a doki mondta neki, hogy van valami elváltozás az egyik veséjén, és ha megszületik, ki kell vizsgálni. Úgyhogy ki is derült, hogy ez a fertőzés okozza neki, úgyhogy 2 hétig voltak kórházban, antibiotikummal kezelték, és 3 hónapos koráig rendszeresen kontrollra kellett járni, csináltak minden alkalommal tenyésztést, így minden rendben lett.

De ha időben szűrik és kezelték volna, elkerülhető lett volna, hogy szegény csöppséget összeszúrkálják (a buksijában volt a kanül, amibe kapta a gyógyszert, elég szívszorító látvány :( )

És ennél sajnos sokkal nagyobb bajt tud okozni a fertőzés...

2014. jan. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én terhesség alatt 2x is kaptam Zinnat 500-at be is vettem rendesen.

Megbíztam az orvosomban annyira, hogy csak olyan gyógyszert ír fel, ami nem árt a babámnak.

Időre született egészségesen, végig minden rendben volt.

Szóval inkább vedd be, mert ha elmulasztod, szerintem azzal sokkal nagyobb bajt okozol neki.


Nem is tudom, hogy jut ez eszedbe, hogy egy orvos olyan gyógyszert ír fel kismamának, ami árthat a magzatnak. Ha ennyire nem bízol benne, akkor keress másik orvost!

2014. jan. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Elég gyógyszer ellenes vagyok, főleg antibiotikumot nem szoktam szedni, amikor szedtem elég kellemetlen mellékhatása volt...de nyilván akkor most be fogom szedni. A dokiknak azért nem hiszek mindig, mert terhességem elején is meg voltam fázva, kicsit fel is ment a lázam és 2 doki tök mást mondott, a patikus meg a harmadik verziót, szóval..:( azt nem értem, hogy a páromat miért nem kezelik, neki hogyhogy nem írtak fel semmit? Félek, hogy most jól kikúrálom magam tök fölöslegesen, ha visszakapom. Azt olvastam, hogy ezt teljesen nem is lehet kiölni a szervezetből. A másik amin gondolkoztam most, hogy így utánaolvasgattam lehet a torkomban is el vannak szaporodva, mert mostanában van, hogy teljesen ok nélkül előjön a torokfájásom, de olyan érzés mintha meglenne még a mandulám és az fájna. Az utóbbi 1 évben jön ez a fajta torokfájás elő, lehet ezt is az okozza?
2014. jan. 24. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!