Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt káros az...

Terhesség alatt káros az intim torna, vagy szabad csinálni?

Figyelt kérdés
Lehet a kérdés egy kicsit furának tűnik. Az a problémám, hogy másfél éve volt egy súlyosabb betegségem, ahol is gyulladást találtak a gerincemben két helyen. Nem tudták megállapítani mi okozhatta, a lényeg az hogy a belső izmaim, feladták a szolgálatot. A hólyagom nem tud tágulni pl. Illetve a végbél záróizmom sem úgy működik, ahogy kéne. Most terhes vagyok, és tudom, hogy a terhesség vége felé vizelettartási problémák előfordulhatnak. Ezért kérdezem.

2014. jan. 24. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan, még ajánlani is szokták. :)
2014. jan. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem káros. Én csináltam, de "könnyített" verziót, és pár speciális gyakorlattal kiegészítve. Nálunk sztk-s alapon igénybe vehető gyógytorna keretében, ha nőgyógyász beutal. Kérdezz rá az orvosodnál, hátha van nálatok is ilyen lehetőség. Én csináltam intim tornát már a terhesség előtt is egy gyerekkori baleset miatt, és mert az én záróizmaim sem működtek megfelelően, és a terhesség alatt is csinálhattam. Ennek ellenére a végére nálam kialakultak vizelettartási problémák, amik a szülés után pár hétig még rosszabbodtak is, majd helyreállt szerencsére teljesen a helyzet, de a szülés után is kellett intimtornáznom.
2014. jan. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A terhesség ALATT kimondottan javasolt az intimtorna a különféle problémák megelözésére
2014. jan. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

2. válaszadó! A könnyített verzió mit jelent? A nőgyógyászomnál utána érdeklődtem már a terhesség elején, de csak kismama torna van, amire járok is rendszeresen. Sajnos én nem tudom sokáig tartani a vizeletet, sajna van hogy el is csöppenek, félek mi lesz később. De a babáért vállalom :)

A többieknek is köszönöm a választ, akkor bátran merem csinálni.

2014. jan. 24. 21:59
 5/7 anonim ***** válasza:

Én ugyan csak a szülés után kezdtem, de már bánom :(

Kriston féle intim tornát csinálom, dvd-ről tanulta meg. Ebben is az van, hogy terhesség alatt nagyon ajánlott végezni és a szülést követően egyből újra is kezdhető! A kismamáknak itt ugyanazokat a gyakorlatokat ajánlja, csak nem háton fekve kell végezni, hanem oldalt fekve, e két térd köré egy párnát rakva, hogy a terpesz meglegyen.


Úgyhogy hajrá! :)

2014. jan. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok

Nekem kevesebb ismétlésszámmal kellett csinálni a gyakorlatokat, illetve volt egy fajta, amit kihagytunk, mert a méhszájnyílásához vezethetett volna, de nekem teljesen egyedi gyakorlatsor volt összeállítva.

Ami viszont tényleg fontos, hogy fokozatosan, de a szülést követően azonnal el lehet újra kezdeni. Én éjjel 1-kor szültem, délelőtt jött be hozzám a gyógytornász az újszülött osztályon, és neki is álltunk a tornának.

2014. jan. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
2. Köszi az infót!
2014. jan. 24. 23:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!