Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek mi alapján "dönti...

Szerintetek mi alapján "dönti el" valaki, hogy fiú vagy lány babára vágyik inkább?

Figyelt kérdés
2014. jan. 25. 22:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a saját élete alapján. Van aki kis királylányt akar mert ő maga nem lehetett. Vagy hogy legyen kit öltöztetni, fésülni, félteni. Van aki rosszcsont fiút. Vagy trónörököst.

Nekem akármi is lesz, nem fog habos-babos rózsaszínben vagy csupakékben úszni. Ezektől a kliséktől kiütést kapok. És nekem mindegy mi lesz.

2014. jan. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez úgy belülről jön. :) És szerintem csak adgig van lényege, amíg az ultrahangon megmondják, hogy ki is lakik odabent. Mert onnantól úgyis Őt imádjuk, mindegy, hogy fiú, vagy lány.

Amíg csak tervezgetjük, hogy majd lesz egy gyerekünk, addig is el kell képzelni valakit. Én pl mindig úgy gondoltam, hogy fiú lesz az első gyermekem. A férjem, meg úgy, hogy lány. Nekem egy húgom van, a férjemnek egy bátyja. Szóval mi pont az ellenkezőjére vágytunk. :)

Aztán amikor terhes lettem, a férjem addig mondogatta, hogy tuti kislány, hogy már én is arra vágytam. Aztán kiderült, hogy kisfiú. Akkor meg arra vágytam már. :) A férjem meg azt mondja, hogy nem cserélné el a fiunkat 100 lányra sem és imádja, hogy végül fiunk született. :)

2014. jan. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%

Nem értem igazán. Engem nem igazán érdekelt a neme. Az az egy izgatott, hogy egészséges legyen. Született egy fiam és lányom. Így kerek a világ. Viszont nem voltak elvárásaim. Ha a második is fiú lett volna, akkor úgy élnénk.

Igaz, ami igaz, sok szülő a gyerekei által akarja megvalósítani azt a személyt, aki önmaga szeretett volna lenni. Ez igen szánalmas,és szegény gyereknek egy borzasztó teher.

2014. jan. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem döntés dolga, én pl mindig is kislányt szerettem volna, lett 2 lányom, amikor megint terhes lettem úgy éreztem csakis kislány lehet, aztán kiderült, hogy fiú és most úgy vagyok, hogy hogy is gondolhattam, hogy lány lesz :)
2014. jan. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Amikor még szinte tervben sincs a baba csak eljátszadozik az ember a gondolattal, akkor a körülötte lévő családokrol tud csak példát venni. Én pl anno kisfiut akartam,nehogymár olyan nyafis kislányunk legyen mint xy nak,hanem olyan kis talpraesett szép kisfiu mint a másiknak. Aztán elkezdtünk probálkozni és mikor nem jött össze elsőre na onnantol kezdve mindegy volt. Közbe rájön az ember hogy a nevelésével minden eldől ami befolyásolhato, ha hercegnőnek neveljük habosbabosban akkor olyan lesz ha olyannak aki a gilisztát is megfogja akkor meg olyan. Mindegy hogy fiu vagy lány. Csak legyen. Aztán mikor sikerült akkor mindegy mi csak egészséges de titkon ugyéreztem lányom lesz pedig apuka tronörököst vár. fiuval álmodtam ezért valoszinüleg kisfiu,mért is lenne más.És mikor nagy sokára kiderült 22héten hogy kislány... Én meglepődtem de rettenetesen örültem apuka meg ujjongott hogy lánya lesz! Azóta is odavan meg vissza hogy ő bizony lányos apuka, a közeli rokonságba csak fiuk születtek eddig neki is öccse van. Annyira büszke nem is értette mért gondolta azt hogy az első legyen fiu.Talán a szokás,vagy babona...

Hát mi igy akartunk fiubol kislányt.

33hkm

2014. jan. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nagyon fiús voltam egy időben,néhány évesen még szoknyákba,ruhákba jártam,ilyen csatt olyan hajgumi,majd utána sok fiú barátom,fiú rokonom volt át váltottam a fiús,sportos ruhákra,fociztam legóztam autóztam,az autókért rajongom a vezetés nagyon de nagyon fontos nekem,aztán olyan 17 évesen elkezdtem kicsit nőiesebben öltözködni de még akkor is úgy éreztem nekem az első gyerekem fiú lesz egy vagány kissrác,egy bátyó,és erre vágytam azóta,hogy megtudtam babánk lesz.Fiunk lett(lassan 3 éves) aki makacsságában,önfejűségében,talpraesettségében tiszta én.Kb 1,5 éves volt mikor úgy éreztem most már sok nekem ez a sok fiús ruha,játék,és annyira vágyom arra,hogy legyen egy kis hercegnőm,szép és csinos ruhákkal,frizurákkal,babákkal,barbikkal.Egy szóval most nagyon vágyom egy kislányra,hogy újra nőiesség felé húzzak,hogy legyen egy kislányom később kis barátnőm,sok minden csajos dolog még sem mehetek vásárolgatni a fiammal pl :D Nos én ezekért is szeretnék most már lányt. 24L
2014. jan. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
azt hozzáteszem mielőtt valaki belelát,nagyon szeretem a fiam,és nem arról van szó,hogy "lecserélném",csak szeretnék ilyet és olyat is :D
2014. jan. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
5ös vagyok,teljesen megértelek 6os,én is ilyen gyerek-kamasz voltam pont. Mi is arra gondoltunk,jo az ha báttyó lesz kislányként mindig is báttyot akartam nővér helyett, de nővér és öcsike jutott. Öcsémmel jövünk ki a legjobban mára,mintha a báttyám lenne. És ha lesz még egy gyerekünk jo lenne ha fiu lenne,hogy legyen ilyen is olyan is. Bár én még nem szültem meg már most imádom,biztos vagyok benne hogy a következőt is fogom nemtől függetlenül. Hisz mind egy kis csoda,és az életünk értelme.
2014. jan. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%
Én a habitusomból adódóan inkább fiúpárti voltam. Nőként nagyon nem kultiválom a rózsaszín, masnis, csipkés, fodros, pillangós, királylányos agymenéseket. Sokkal inkább tudtam alkalmazkodni egy vagány kissrác gondolatához. Aztán találkoztam férjem kollégájának a kislányával, aki egy nagyon csajos kinézetű, szép arcú, vagány, belevaló, vonatokat gyűjtő, farsangon villanyszerelőnek öltöző, harsány kiscsaj. Akkor esett le, hogy olyan lesz a gyerek, amilyennek nevelem. Ha én majmot csinálok belőle, az is lesz. Úgyhogy én most már nem fiúra, vagy lányra vágyom, hanem azt akarom, hogy az én hozzáállásom ne hazudtoljon meg engem és a felfogásomat.
2014. jan. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tökéletesen leirtad amit a giliszta vs hercegnő hasonlatommal akartam mondani...
2014. jan. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!