Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok, nyilván ideje...

Terhes vagyok, nyilván ideje lenne nőgyógyászhoz mennem. Mi a menete?

Figyelt kérdés

Elnézést, ha nagyon hülye kérdéseim lesznek, de semmit nem tudok.

Hogy tudok elmenni nőgyógyászhoz? El kell mennem a háziorvoshoz beutalóért, vagy egyszerűen besétálhatok az SZTK-ba mindenféle bejelentkezés vagy időpont nélkül? Vagy fel kell hívnom valakit ezügyben?

Érdekelne még az is, hogy a nőgyógyász az első alkalommal mit fog csinálni? Azt olvastam más kérdéseknél, hogy megkérdezi az utolsó menstruációm időpontját. Az a gond, hogy én az nem tudom, soha nem tartottam számon, nem is gondoltam rá, hogy meg kéne jegyeznem. Annyit tudok, hogy novemberben volt. Mit tegyek, mit mondjak, ha megkérdezi?

Egyáltalán mikor kellene elmennem hozzá? Gondolom, minél előbb.

Az első vizsgálat után milyen teendőim lesznek?



2014. jan. 28. 03:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Hogy tudok elmenni nőgyógyászhoz? El kell mennem a háziorvoshoz beutalóért, vagy egyszerűen besétálhatok az SZTK-ba mindenféle bejelentkezés vagy időpont nélkül? Vagy fel kell hívnom valakit ezügyben?


Nem kell beutaló, alapesetben be lehet menni időpont nelkuli is.


"Érdekelne még az is, hogy a nőgyógyász az első alkalommal mit fog csinálni?"


Megvizsgál.


" Azt olvastam más kérdéseknél, hogy megkérdezi az utolsó menstruációm időpontját. Az a gond, hogy én az nem tudom, soha nem tartottam számon, nem is gondoltam rá, hogy meg kéne jegyeznem. Annyit tudok, hogy novemberben volt. Mit tegyek, mit mondjak, ha megkérdezi? "


Igen, megkérdezi es ezt tudni kellene. Abból számolja ki, hogy hányadik terhessegi heten jársz es mi a szules várható időpontja. November nem most volt, mar rég el kellett volna menni orvoshoz....


"Egyáltalán mikor kellene elmennem hozzá? Gondolom, minél előbb. "

Mar el kellett volna....


Az elso vizsgalat utan elmondja, hogy mi a teendő.

2014. jan. 28. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Még sosem voltál nőgyógyásznál? Mégis hány éves vagy?

Biztos, hogy terhes vagy?

2014. jan. 28. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Elvileg már 12 hetes vagy, túl kéne lenned a genetikai vizsgálaton. Jelentkezz be az sztk-ba, kérj időpontot, mondd hogy mire. Azt csak tudod, hogy november elején közepén vagy végén volt meg, ott találj ki egy időpontot és azt mondd be utolsónak. A doki megvizsgál,meg elküld uh-ra, vérvételre. A védőnőhöz kell utána menni kapsz terhes kiskönyvet és megmondja mikor hova menj. Elég felelőtlen vagy, már ne is haragudj.
2014. jan. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért vártál Novembertől idáig??!!!!Nincs a családodban ismerősi körödben olyan valaki aki segíteni tudott volna neked ebben vagy nem mondtad el?Nekem 4 napot késett a mensim Decemberben és jövőhéten megyek orvoshoz... szóval menj minél hamarabb!

6hkm

2014. jan. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát kicsit tényleg későn mész orvoshoz. Nem ártott volna hamarabb! Valahogy gondolj vissza novemberre, mert az nagyon fontos, mikor volt az utolsó menszid!

12 hetes uh-ra meg kell lennie a kiskönyvednek is, szóval védőnőhöz is menned kell.

2014. jan. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Minél hamarabb menj el dokihoz és próbálj vhogy visszaemlékezni h mikor lehetett az utolsó menstruációd, esetleg vmilyen eseményhez kapcsolva pl. szülinapi buliban voltál és akkor pont megvolt. Remélem érthető amit írtam:)
2014. jan. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Most valóban soha nem voltál még nőgyogyásznál? No jo ha az embernek nincs panasza sose akkor nem is jut eszébe elmenni.. De akkor is én ha november óta nem menzeszeltem volna akkor tuti csinalok egy tesztet és amint pozitiv rohanok a dokihoz mert ha ennyire nem vagyok tisztában vele akkor valszeg inkább tul hamar mennék. Értitek? Az esetek 99%ban a nők egyből mennek ha pozitivat tesztelnek aztán megijjedve kérdezik itt hogy mért nem látott semmit az orvos. Na mindegy nem lehurrogni akarlak csak ha azt tudtad hogy nem szabad egyből rohanni akkor mért vártál eddig? álltalában semmi baj nincs de ha méhen kivüli vagy valami gond van... meg ahogy irták ha már 12 hetes is vagy meg kellett volna lennie az első genetikai uhnak.

Ha meg sosem volt rendszeres a menzeszed akkor azzal el kellett volna menned. Mindenhol azt szajkozzák (suliban felvilágositás is) hogy a nők irják fel a menzeszüket vagy jeguezzék meg.

Nem hoszem el hogy eddig sose tartottad semennyire számon h mikor jön meg. Mindig váratlanul ért? Jaj már megint megjött? Na mindegy.

Hogy a kérdéseidre is válaszoljak:

Minél hamarabb menyj el az orvoshoz. Elvileg csak bemész az sztkba és kivárod a sorod. Van ahol időpont is kell. Ha nem voltál még elmondom elötte fürödj meg. Nem este,reggel mielőtt indulsz. A legtöbb helyen 8- van rendelés.

Meg fog vizsgálni de előbb kikérdez,miért mentél mért nem voltál eddig mikor jött meg először életedben mikor volt az utolso időpont,milyen hosszuak a ciklusaid,név cím tajszám egyébb személyes adat ki a háziorvosod.

Aztán le kell vetkőzni alulrol ajánlom hogy hosszitott felsőbe menj ugy nem olyan kellemetlen. Felülsz a vizsgáloszékre szétett lábbal és az orvos megvizsgál. Bekukucskál benyul közbe ovatosan megnyomkodja a hasad, és a végén megultrahangoz. Nállunk igy zajlik egy vizsgálat de orvosa válogatja. Aztán felöltözöl odaadja a leleteket elmondja mi lesz hogy lesz mekkora a baba stb. És mehettsz a védőnökhöz. Ezt a 10. héten szokták csinalni hogy a 12.re meglegyen egy vérvétel is meg ilyenek. Mondhatod azt hogy hosszúak a ciklusaid meg rendszertelenek ezért n3 mentél eddig de azért nem éri meg mert akkor kapsz olyan gyoguszert lehet amire nincs is szükséged. Meghát nem éri meg orvosnak hazudni. Szoval ha nem tudod az utolso menzesz idöpontját akkor ultrahang szerint állapitják meg. De készülj fel egy letolásra amiért még sose voltál és ilyen későn mentél,ha lelkiismeret az orvos biztos megjegyzi.

És amugy honnan gondolod hogy terhes vagy? csináltál tesztet? Márcsak mert ezt is megfogja kérdezni. Ha nem csináltál akkor gyorsan mert mástol is lehet h nem jön meg nem csak a terhességtől.

2014. jan. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Oké, hogy neked nem jut eszedbe elmenni nőgyógyászhoz, de akitől terhes lettél annak sem tűnt fel,hogy eggyel többen vagytok, és egy terhes nőnek orvoshoz kéne járnia?

Vagy anyukádnak? Családtagoknak? Nem hiszem el, hogy senki nincs, akivel megbeszélhetted volna.

2014. jan. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!