Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vérnyomásgondok, az ingadozás...

Vérnyomásgondok, az ingadozás miatt is szóljak orvosnak?

Figyelt kérdés

Mérnem kell itthon a vérnyomásom mert többször mértek 140 felett ami pár perecel később már alatta volt, és azt beszéltük meg napi 7-8x mérem itthon hátha csak valami fehér köpeny undor, és ha magas lesz kétszer akkor azonnal menjek...

Ma kezdtem mérni és hihetetlenül ingadozik szerintem...eddig így néz ki:

133/85, 138/102, 135/91, 130/79, 119/82


Szerintetek is menjek be holnap ezzel?



2014. jan. 28. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez nem ingadozik. :)
2014. jan. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az ingadozással nincs gond. Senkinek sem ugyanannyi folyamatosan a vérnyomása. A 102 az kicsit magas. 140 fölött számít egyébként magasnak?
2014. jan. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát....igazából nem tudom a 140 határozta meg a doki a pert nem is mondta mennyi legyen...Gondolom azért is mert volt már 150 is sőt egyszer mikor közöltek egy rossz hírt amiről kiderült később szerencsére hogy csak elnézték 180 is volt...Lehet ebből indult ki.

Nem mértem előtte , nem tudom alapból mennyi volt nekem csak furcsálltam hogy most leesett 119re.

A második a reggeli alacsony koffeines kávém után volt valószínűleg ez a per oka...ez az egy dolog amiről nem sikerült lemondanom.

2014. jan. 28. 14:46
 4/7 anonim ***** válasza:

Az ingadozás kb. ilyen mintázatú:


140/90 - 90/60 - 150/110 - 180/90. Például.


Nálad a syst. érték 119-138 között van, de a legnagyobb kiingása lefelé történik, ami nem releváns, és a legmagasabb is 138, ez szerintem elfogadható. A dyast. pedig 85 és 102 között, ami szintén oké, a 102 ugyan enyhe dyastolés hipertónia, de egy eredmény nem számít. A systolés értéked egyébként mindegyik normális, főleg, hogy várandós vagy.



Ha nagyon aggódós vagyok, akkor 1-2 napig még mérj, és ha többször is előfordul 100 fölötti dyastoles érték, akkor nézz vissza a dokidhoz. Én ezen nem aggódnék egyébként. (Hihetetlenül semmiképpen nem ingadozik :)).

2014. jan. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, ha a 102 kávé utáni, akkor az előzőből az erre vonatkozó részt visszaszívom. (Nekem egyébként 190/120 lett a vérnyomásom, amikor közölték, hogy a lányom nem él, és amikor megnéztük uh-n, hogy hopp, mégis - bele sem folynék - akkor egy órával később visszament 130/80-ra. Szóval az emóciók abszolút kihatnak.)
2014. jan. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezek az értékek még elmennek. Nem jó, de belefér.

Akkor magas, ha 140/90. Ha bármelyik érték (systoles v. dyasotoles) a megadott érték felé megy, jelezd a dokidnak. Akkor is, ha csak egy-egy mérésnél fordul elő. A kiugró értékek sem jók


Terhesség előtt mennyi volt a vérnyomásod? Hányadik héten jársz?

2014. jan. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6os vagyok


Csak megnyugtatásként mondom, hogy mindkét terhességemnél magasvérnyomásom volt, elsőnél a 40. hétre toxémiás is lettem, viszont van két egészséges gyerekem :)


Gyógyszerrel szépen karbantartható általában a vérnyomás, úgyhogy nyugi!

2014. jan. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!