Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy hete minden éjjel begörcsö...

Egy hete minden éjjel begörcsöl a vádli, ma reggel már sírtam annyira fájt. Mit lehet ezellen tenni terhesség alatt? Iszom a magnéziumot, de nem segít. Van köze a terhességhez? 28. hetes km

Figyelt kérdés
2009. dec. 5. 20:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Kálciumot igyál, Calcimusc injekciót! Idd meg fél pohár vízzel.Egy ampulla=10 pezsgőtabletta.

Vonja el a magzat a kálciumot.

2009. dec. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!



Nekem is ez volt a problémám.23 hetesen kezdődött. Egyik éjjel arra ébredtem, hogy görcsöl a vádlim,és folyt a könnyem. Pedig nem vagyok egy kényes fajta. Aztán utána jártam, és minden lefekvés előtt, lábnyújtásokat végzek. Azóta ez a problémám megszűnt. Remélem Neked is segíteni fog.


27 km.

2009. dec. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"harántcsíkolt izomrostoknak a működéséhez energia és oxigén mellett ásványi anyagok - nátrium, kálium, kalcium és magnézium - szükségesek."

"Menstruáció, terhesség a hormonháztartás változása miatt, a szorongás a gyorsabb szén-dioxid kilégzés és a fokozottabb izomtónus miatt okozhat izomgörcsöt. Gyakori ok lehet a vérkeringési zavar, de a szövetek túlhűlése is okozhatja.


Jó hír tehát, hogy teljesen egészségesen is előfordulhat: ekkor ezt az ártalmatlan, de kellemetlen jelenséget meg lehet szüntetni az adott izom nyújtásával - a vádlinál a lábfej óvatos térd felé feszítésével, pipálással, az izom masszírozásával. Az átmeneti vérellátási zavarnak tulajdonítható esetben jó hatású a kellemesen meleg fürdő, a vérkeringést fokozó, kapszaicin vagy mentol tartalmú sportkrémek.

"Ha gyakran rándul éjszaka, alvás közben görcsbe a lába, valószínűleg a fent emlegetett ásványi anyagok okolhatók érte, érdemes magnézium és kalcium pótlás mellett a napi 2 liter folyadék elfogyasztására is figyelni.


Összességében tehát házi praktikákkal is jól kezelhető, banális jelenségről van szó, de ha mindezekre nem múlik, érdemes felkeresnie orvosát. A nem szűnő, vagy visszatérő görcs már egy komolyabb betegség tünete is lehet.


Szilassy Tekla

reumatológus és mozgásszervi rehabilitációs szakorvos"

2009. dec. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Magne B-t szedjél, szerintem a pezsgőtabletta nem sokat ér.
2009. dec. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Kálcium pezsgőtablettát igyál, nekem bevált. De vigyázni kell vele, 1 db 2 naponta, vagy esetleg ritkábban, ha bírod.

Én is ezt tettem, és bevált.(doki javasolta)


37 hetes km

2009. dec. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Uh,nagyon szépen köszönöm mindenkinek,remélem sikerül küszöbölnöm,mert igazán kellemetlen.

Boldog babavárást nektek

2009. dec. 5. 20:50
 7/10 anonim ***** válasza:
Ugyanígy voltam én is. Hiába szedtem kalciumot, és magnéziumot, sajnos sok lábgörcsöm volt. Éjjel a férjem masszírozta ki. A legrosszabb a szüléskor volt, mert a kitolásnál annyira megfeszültem, hogy minkét gyermekem lábgörccsel szültem meg. Nagyon rossz volt, mert nem volt elég, hogy nyomjak, hanem még a görccsel is küzdjek.
2009. dec. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekmem is volt párszor ez a probléma úgy éreztem szétakar szakadni az izom a vádlimba,nagyon tud ájn és a magneb6-ami mindig hat rá,ha így görcsölget akkor már tudom,hogy a magnézium kevés a szervezetembn!
2009. dec. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Magne B6!!! Nekem is az segített!
2009. dec. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
magnézium enyhiti a görcsöket
2009. dec. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!