Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig kell szedni egy terhesv...

Meddig kell szedni egy terhesvitamint?

Figyelt kérdés
21 hkm vagyok és gravidát szedek. Most voltam ellenőrzésen és azt mondták, ha elfogy befejezhetem a szedését. Nem kell a terhesség végéig szedni?

2014. febr. 1. 10:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

De kell.

Én még szoptatás alatt is szedtem.

A vitamin téged véd, a terhesség végéig szükség van rá+ a szoptatás is elvon értékes anyagokat a szervezetedből, szükséges a pótlás.

2014. febr. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
29%
Egyáltalán nem kellene, ha nincs valami baj. Csak Magyarországon erőltetik az orvosok.
2014. febr. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A szoptatási időszak végéig jó, ha szeded.
2014. febr. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen rád van bízva. Ha jó lett a vérképed, és kiegyensúlyozottan táplálkozol, nem muszáj szedned - ha inkább biztos, ami biztos alapon szednéd, akkor sem lesz bajod tőle, hiszen a baba bizony elég sokat elvon még születéséig és utána szoptatáskor is.
2014. febr. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én is gravidát szedtem, a 30. héten hagytam abba.
2014. febr. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

nagyon ellentmondásosak a tanácsok. a nőgyogyi azt mondta, 20. héten hagyjam abba. a védőnő azt, hogy a 28.-on. a háziorvos azt, hogy a 32.-en.

az ismerős mamák meg azt, hogy a szoptatás végéig szedjem.

úgyhogy addig szedd, amíg jól esik.

én jobban érzem magam, ha szedem, úgyhogy nem fogom abbahagyni (de én egyébként is nagy vitaminfogyasztó vagyok).

27hkm.

2014. febr. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A babám már 10 hetes, szoptatok, és még szedem. Tél van, kevés a friss zöldség-gyümölcs, nem viszek be elég vitamint, ezt be kell látnom. A baba pedig nem tud olyasmit kapni, ami bennem nincs. Ezért szedem.
2014. febr. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy meddig "kell", egyáltalán nem kell, csak lehet szedni.

Te ismered a táplálkozásodat, ha kiegyensúlyozott, vitamindús, és jó a vérképed, nyugodtan hagyd abba.

Nekem 7 hónapos a fiam, szoptatom, szedek vitamint.

2014. febr. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a 11. hétig tudtam szedni, utána olyan hányó görcsöket okozott, hogy szétmaródott a nyelőcsövem, meg fájt a hasam. Azonnal abbahagytam, mert így étel nem maradt bennem és többet ártott, mint használt. Azóta napi fél kg gyümölcsöt eszem (alma, kivi, banán, narancs, mandarin frissen és még vagy 5 féle van itthon fagyasztva, vagy befőttként) + tej, joghurt és főzelékek. Teljesen jól vagyok, a vérképem tökéletes.
2014. febr. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kik mondták, hogy befejezheted a szedését?
2014. febr. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!