Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen terhesvitamint ajánloto...

Milyen terhesvitamint ajánlotok? Első terhességem, magas C vitamin tartalma nem lehet, mert veseköves vagyok. Meg persze óriás babát sem szeretnék ill. nagyon elhízni. Mert arra meg kimondottan hajlamos vagyok.

Figyelt kérdés

2014. febr. 4. 11:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az Elevit vált be :) 12 kg híztam a terhesség alatt és 3 kg lett a kislányom, szóval nem "gyártott" óriásbébit :)
2014. febr. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A C-vitamin vesekő okozó hatása nem bizonyított. Ahogy a vitamin nem okoz sem óriásbabát, sem hízást, max. az étvágyat növeli. Én is veseköves vagyok, Elevitet szedtem végig és most szoptatás alatt is. Nincs óriásbabám (3600grammal született makk egészségesen) és szülés után 1 hónappal kiinduló súlyomnál vagyok, pedig IR-rel hízásra hajlamos is vagyok. Szóval én ajánlom az Elevitet.
2014. febr. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én is az első kisbabámat várom és Pharmaton Matruelle-t szedem. Minden benne van ami szükséges,nem kell hozzá kiegészítő vitamin, majd csak magnézium a vége felé, hogy segítse az összehúzódásokat.

25 hkm

2014. febr. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A magnézium görcsoldó.
2014. febr. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
30%

Az elhizas csak rajtad mulik...

104 kiloval lettem terhes femibiont szedtem es 10 kilot hiztam... Fiam 4310 grammal es 58centivel szuletett meg!

Gyonyoruek a nagy babak! Erosek szepek! Fiam 6hetesen gyonYoruen tartotta a fejet! 7 honaposan kapaszkodva ment, 9 honaposan szaladva tepte le a karacsony fankat! Kepzelj el egy sargulast... Noveremnek a Fia 3600al szuletett 2 het korhaz es volt 2800 is... Az en Fiamat besargulva adtak ki ebresztgettem keltegettem es 4130 volt a legkevesebb sulya! Ezert nem lattak nekunk indokoltnak a korhazat!

2014. febr. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
30%
42 hetre szuletett a Fiam :)
2014. febr. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Akkor beleásom magam az említett vitaminokba :)
2014. febr. 4. 12:13
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Csak hogy bonyolítsam: Gravidát szedtem ill. szedek, mert

1. van benne jód (Elevitben ha jól emlékszem nincs)

2. nem olyan nagyon magas a vastartalma - első terhességem alatt nem kellett plusz vas, a fölösleges vasbevitel pedig nem tesz jót a babának (anyának, senkinek sem). A mostani alatt kell a kiegészítés, de az Elevit mellett is kellene, úgyhogy mindegy :)

3. még a megfizethető kategória (a Femibion biztosan jó, de a 12. hét utáni nagyon drága - vettem egy dobozzal, egyszer-egyszer azt szedem a Gravida helyett, mivel abban meg omega3 is van; viszont az egyéb vitamin-tartalma elég csekély, ásványi anyagokról nem is beszélve. Még így is kell a plusz kalcium, magnézium...)

Az elején még egy doboz folsavat megettem, az napi 1x szedve pont lefedte az 1. trimesztert.


Nekünk ez így jó volt, most is jó - és mint orvos is ezeket választottam... Persze igazából "rossz" vitamin nincs, de a teljesen ismeretlen-sosemhallott gyártókban annyira meg nem bízom (még ha butaság is).

Ja és a C-vitamin bevitelét is külön oldottam meg - amikor szükségesnek ítéltem...

2014. febr. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kiegészítés:

Hogy mennyire nem ez befolyásolja a hízást: kislányommal 64 kg-ról indultam, közel 80-nálunk mentem szülni - szoptatás alatt (SOHA nem diétáztam! A terhesség alatt kellett a szénhidrátra odafigyelni, de utána nem érdekelt) simán lement, 6 hetesen már ismét 64 körül voltam... Lányom 3160 g-mal született, és nagyon jó étvágyú volt....nem volt vele sosem gond. Utána a szoptatás, minden napi séta, itthoni munkák-játékok kapcsán elértem a 60 kg-ot is, mostani terhességem 25 hetes és 3 napos, már meghaladtam a 63 kg-ot - a baba hízik, én nem. Pedig most sem eszem keveset, vitaminból sem. Úgyhogy sokkal több múlik a mozgáson (bár a napi séta is fárasztó már), a hangulaton (most nem dolgozom....), és még ki tudja, min.........

2014. febr. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Neked is köszön szépen az infókat.

2014. febr. 4. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!