Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma kaptam meg a down vizsgálat...

Ma kaptam meg a down vizsgálat eredményét ami 1:180 most mitévő legyek? 26 éves vagyok az első terhességem. Befolyásolhatja az eredményt hogy a vérvétel előtti héten volt egy hematómám?

Figyelt kérdés
13 hetes voltam mikor csinálták a szűrést. Elötte bevéreztem 1 hétig kórházban voltam és volt egy hematómám ami felszívódott.
2014. febr. 6. 14:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az AFP eredményt hematóma nagyban torzíthatja. Az uh eredmények jók voltak?
2014. febr. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
89%
Nekem is hematómám volt, de attól jó lett a Down eredmény.
2014. febr. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Melyik tesztet csináltattad?
2014. febr. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Hematoma, vérzés valóban befolyásolja az AFP eredményt.
2014. febr. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia nekem alacsony lett az afpm és felhívtam a korházat hogy kérjek Genetiki uhra időpontot előtte javasolta hogy menjek el egy fizetős vérvételre elmentem ott az jött ki hogy 1:180 hoz hogy baj van. Az nem azt jelenti hogy beteg a baba csak hogy 180 nőből 1 nek. Elmentem Genetikai uhra ott minden tökéletes volt és mondta a doki hogy azért javasolja a hasba szúrást mert hogy abból biztosra megtudják mondani hogy hány kromoszómája van . Mondta azt is hogy így 99,5 % hogy minden tökéletes. Vagyis fél % az esély arra hogy gond lehetne. De ugyan ennyi az esély arra hogy megindul a szülés utánna. Nem Válaltam. Ne idegeskedj. Nekem is első baba.

25hkm.

2014. febr. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Down vizsgálatot csinàltak vérből meg uh volt,de az uh teljesen jó volt. 1,4 mm a nyaki redő és látszott az orra is. Afp még nem volt.
2014. febr. 6. 14:58
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Jajj, bocsi, értem. Hát, nehéz döntés, én magamt ismerve nézetnék amniót, de nagyon pici esélyt látok arra, hogy lenne gond... A bevérzés a lepényen azért okozhat gondot, mert az anyai és a magzati vér normál esetben soha nem keveredik, ilyenkor viszont igen, és ez eredményezhet tévesen pozitív teszteket.
2014. febr. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
63%

én nem foglalkoznék sem a kombinált, integrált, sem az afp eredménnyel, hülyeség mindegyik annak ellenére hogy én is levetettem a kombináltat, mert féltem hogy az afp nem lesz releváns és akkor ráparázok.

Szerintem várd meg a 18. heti UH-t és utána kérd ki a doki véleményét. Ha ő ott mindent rendben talál, nem hiszem hogy fogja javasolni a további vizsgálatokat.

2014. febr. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha bizonytalan vagy, az istenhegyi Géndiagnosztikai centrumot lenne érdemes megkeresni. Nagyon segítőkészek, és jól felszereltek!
2014. febr. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
32%
Én is az amniocentézist javasolnám. Az biztos. Lépd meg feltétlenül.
2014. febr. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!