Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma kaptam meg a down vizsgálat...

Ma kaptam meg a down vizsgálat eredményét ami 1:180 most mitévő legyek? 26 éves vagyok az első terhességem. Befolyásolhatja az eredményt hogy a vérvétel előtti héten volt egy hematómám?

Figyelt kérdés
13 hetes voltam mikor csinálták a szűrést. Elötte bevéreztem 1 hétig kórházban voltam és volt egy hematómám ami felszívódott.
2014. febr. 6. 14:52
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
én is istenhegyire szavazok
2014. febr. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
66%

Én pont az amniót nem javasolnám. Nagyon a vetélési kockázata, mint annak, hogy valóban down-os lenne a baba.

Főleg így, hogy tudjuk, hogy hematómád volt, így nem kell a rossz eredményen csodálkozni.

Viszont a nyaki redő és az orrcsont tökéletes lett, kizárt h down-os lenne.

Én is elmennék az Istenhegyi géndiagnosztikára, a legjobb az országban. Ott meg úgyis megnyugtatnak, és pontos szakvéleményt, javaslást kapsz.

2014. febr. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
A korom miatt nekem is volt amniocentézisem, csak lelkileg volt nehéz, nem fájdalmas. De lehet hogy mai eszemmel inkább tennék egy kis kitérőt a géndiagnodsztikába. De ha nem is tudom, mit tettem volna, ha pozitív eredmény kapok! Ha tudod, szerezd be az "Áldatlan állapot" című könyvet.
2014. febr. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
de ha neked a korod miatt volt, akkor gondolom téged nem 26 évesen ért a probléma. Én nem rohannék semmilyen vizsgálatra a genetikai UH előtt, és amíg az orvosommal nem beszéltem meg. Ezek kockázatos vizsgálatok, lehet hogy kis kockázat, de már maga a Down is kis kockázat. A 18. heti UH után még van idő lépni.
2014. febr. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a gyors válaszokat! Nagyon kedvesek vagyok! Nekem Pécs közelebb lenne de nem tudom hogy ott van-e géndiagnosztika, marad a Ti ajánlatotok! Hétfőn mennem kell a dokimhoz.
2014. febr. 6. 16:11
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

az amniocentezis nem csak a vetélés kockázatát rejti, hanem akar extra koraszülést is eredményezhet. Én kihagynam ha minden más érték tökéletes. Legalábbis egyelőre, majd kiderül hogy az afp mit mutat. Lehet csinaltatni genetikai és szív Uh-t, a down- szindromas babák többsége ugyanis szív problémákkal is küzd- mielőtt sor kerülne az amniora.

Tanácsolom olvasásra a cikk alatt található kommenteket.

[link]

2014. febr. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Én 24 éves vagyok. A terhességem 7.hetetol volt haematomam , meg akkor is amikor a kombinált tesztet csinaltattam .

Nekem a vereredmeny több mint remek lett.

Nekünk a 4,2és tarkoredo húzta le. Sokat olvastam a témában , a vertesztek sokszor fals eredményt adnak.

Sokan írtak,de igazuk van. Istenhegyi magnklinika , és azonbelul is Hajdu Krisztinahoz kéne elmenni. Ő megnézi a babát. És tesz javaslatot ,h szerinte menj e amniora .

Nekem volt chorion biopsiam , ugyanaz mint az amnio.

Elviselhető volt, és szükséges . Ha kerdesed van,írj nyugodtan.

2014. febr. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekem 1:170-hez lett az eredmény, elmentünk az Istenhegyi Géndiagnosztikába, és egy nagyon alapos genetikai uh-n megnézték a babánkat.

Az amniocentézist nagyon gondold meg, van vetélési, koraszülési kockázata.

Vannak még a tesztek: Nifty és a másik, igaz, azok meg nagyon drágák és van bizonyos % tévedési kockázatuk is.

Én az Istenhegyit javaslom.

36+4 hetes kismama

2014. febr. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
39%
Az is számít, hogy pont a betölött 12. héten kellene csinálni. Ha már pár nap eltérés is van, akkor nem biztos, hogy pontos eredményt ad. Pont emiatt is akarják megszüntetni.
2014. febr. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
13 hetes 1 napos voltam mikor csinálták a down szűrést. Kíváncsi leszek hétfőn mit mond a dokim. A hasba szúrásos vizsgálatot kihagynám ha lehet mert nagyon nehezen jött össze a baba és így is már veszélyeztetett terhes vagyok amiért bevéreztem.
2014. febr. 7. 14:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!