Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért van szükség a 24. héten...

Miért van szükség a 24. héten ellenanyag szűrésre, ha Rh pozitív vagyok?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt hallom és olvasom, hogy a 24. héten akkor szokták elvégezni ezt a vizsgálatot, ha az anya Rh negatív, ha pozitív, akkor valamikor a 3. trimeszterben nézik másodszorra.
2014. febr. 7. 12:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem szurit is adtak mert 0rh negativ vagyok.Viszont a 3. trimeszerben nem neztek ilyet.
2014. febr. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én 0 rh pozitív vagyok, ezért nem is értem.
2014. febr. 7. 12:27
 3/6 anonim ***** válasza:
nekem a háziorvosi vérvételen az egyik ellenanyag pozitivitást mutatott (8. héten) ezért elküldtek laboratóriumba új vérvételre. Ott már negatív lett, mondták hogy ez gyakori mert a háziorvosi nem olyan profi...De azért vissza hívtak kontrollra 16. hétre. Visszamentem, megint negatív lett. Erre megint visszahívtak 2 hónapra múlvára, akkor leszek 26 hetes. Én is RH pozi vagyok, ezért én sem értem minek, nagyon szeretném megúszni mert elég messze van tőlünk az a hely ahol leveszik, de a védőnő szerint muszáj :(
2014. febr. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én 0RH negatív vagyok és csak az első trimeszterben nézték és a 3. trimeszterben!
2014. febr. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Zavar már ez a sok vérvétel, főleg ha "felesleges", egyértelmű, hogy rh pozitív vagyok, de már ezalatt a 24 hét alatt voltam vagy 8-szor laborban.
2014. febr. 7. 12:48
 6/6 piroska és a farkas ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy nem miattunk nézik, hanem a magzat miatt. Úgy értem, én nyilván nem fogok +ról átváltozni, de ha közben kiderül, h ő -, akkor kellenek a lépések.
2014. febr. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!