Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most akkor hány hetes vagyok?...

Most akkor hány hetes vagyok? Módosulni fog a kiírt időpont?

Figyelt kérdés
Utolsó mensim alapján 20 hetes vagyok ma, júni 27re vagyok kiírva. Tegnap voltam genetikain, azt mondta a doki 19+2napos a kicsi. Így módosítják majd? Ő nem mondott semmit, csak hogy minden a legnagyobb rendben.
2014. febr. 7. 15:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez gyakorlatilag nem eltérés. Nem módosítanak semmit. Az én lányom két héttel nagyobb volt a koránál, és így sem módosítottak.
2014. febr. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem módosítanak semmit most már.

A 12. hétig minden baba egyformán fejlődik, ha akkor találnak nagyobb eltérést, akkor módosíthatnak a menzesz alapján számolt dátumon.

Minden más eltérés, ami a 12. héten van, az már genetikai. Tehát genetikailag vagy kisebb vagy nagyobb a baba az általánosnál.

Nekem későbbi uh-kon mindig nagyobb volt a fiam. 33 hetesen konkrétan 36 hetesnek felelt meg és tény, hogy nem húztam a végégig, a 38. héten már megszületett a fiam, de nem átlagos súllyal, hanem 4 kg-al és 54 cm-el. És ezért volt az eltérés, nem azért, mert a kiírással lett volna gond.

2014. febr. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor most valami baj lehet? Vagy ez normális? A fiamra soha nem mondtak ilyet, most nem nyugodtam meg :/
2014. febr. 7. 15:32
 4/9 anonim ***** válasza:

Igazából az utolsó terhesség első napjával számítják ki a terhesség várható időpontját. Viszont amikor az ultrahangos vizsgálatokra jársz akkor a vizsgálati eredmények /baba méretei/ alapján a rendszer kalkulál egy várható születési dátumot, ami viszonylagos. Szerintem ez alapján mondta hogy hány hetes terhes lehetsz. Nálam is volt ilyen.

Nekem legelőször azt mondták június 16., majd utána június 15., de legutóbbi UH-n már június 13.-át mondtak.

Én 22 hkm vagyok. :)

Boldog babavárást!

2014. febr. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Már miért ne lenne normális, hogy kisebb méreteket mértek?

Gondolj bele, hogy vannak az átlagos babák, akik megszületnek 3 kg-al és 50 cm-el, időre és teljesen egészségesen.

Vannak babák, akik szintén időre és egészségesen megszületnek 2,5 kg-al és 47 cm-el vagy éppen a másik véglet, hogy megszületnek 4 kg-al és 56 cm-el.

Nyilván amelyik baba kisebb súllyal és hosszal rendelkezik, annak a méretei is kisebbek lesznek az ultrahangon, mint ahogyan a nagyobb súllyal és hosszal született babáké pedig nagyobb.

Sőt, a terhesség alatt is van, hogy hirtelen egy nagyobb növésen, hízáson mennek keresztül a babák, vagy éppen visszább vesznek a fejlődésből.

Ha nálad így marad, hogy mindig kisebb értéket mérnek, természetesen lehet attól, hogy később fogant, de ezt nem tudni pontosan, de lehet simán attól is, hogy a te babád teljesen egészségesen fog időre megszületni, csak nem átlagos súllyal és hosszal, hanem valamivel az átlagos alatt.

A fiam a 26. hét után úgy megindult fejlődésben, hogy a 33 hetes uh-n 36 hetesnek felelt meg. De ez nem jelentette azt, hogy bármi gond lenne, vagy 3 héttel előbb született volna, bár tény, hogy a kiírt dátumnál előbb született, de 3960 grammal és 54 cm-e. És ezt mondta az orvos is, hogy genetikailag nagyobb baba lesz és azért vannak az eltérő értékek. És igaza is lett.

Szóval nyugodj meg! Ha gond van, az orvos szólni fog!

2014. febr. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! A saját példámat tudom felhozni erre: én (tudom, hihetetlen) de 39,5 kg-mal és 150 cm-rel estem teherbe, 25 évesen. Ilyen alkat vagyok, anyukám is ilyen. A férjem 172 magas és 67 kg. A babánk a 20. hétig rendre nagyobb volt az átlagos méreteknél, de csak néhány nappal. Aztán hónapról-hónapra egyre inkább "lemaradt" az átlaghoz képest. Először csak 3 nappal, aztán 5-tel, majd 1 héttel, most a 37. héten kb. 34 hetes méreteknek felel meg a maga kis 2300 gr-jával. A dokim egyszer sem változtatott a kiírt időpotomon, végig február 26 maradt. Kicsit elkeserít, hogy ilyen pici, de az a lényeg, hogy minden más rendben van, ugyanúgy fejlődik, mint minden más kisbaba, de nyilván nem lesz az átlagos 3,5 kg és 52 cm. De csúnyán is néznék ki, ha akkora lenne. A dokim is mindig ezzel vigasztal, fel sem merült, hogy el lenne számolva a terhesség. Úgyhogy szerintem amíg minden oké vele, nincs okod az aggodalomra. Ez a pár nap meg még nem is eltérés. Nem hinném, hogy módosítanának bármin is. Boldog babavárást! :)
2014. febr. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Azért aggódom, mert sokáig, több mint 12 hétig cigiztem. Nem vagyok rá büszke egy kicsit sem. :( Igaz, az uh-kon minden rendben korának megfelelő.
2014. febr. 7. 17:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Nàlam pont ugyan ez volt.Sokat agyaltam rajta,szàmolgattam mindig.Az utolsô hônapba àtirta a doki,de nem volt jelentösège,mert a kèt idöpont közt bújt ki a baba.NE ràgodj rajta,tudom,hogy ilyesztö,mert kèt hèt nagy eltèrèsnek tünik.Szerinten azèrt irta àt nekem a doki,hogy megnyugodjak,mert màr elèggè aggasztott a dolod.A terhessègem vègèig úgy voltak kiàllitva a papirjaim,hogy a kèt hèt ott lebegett.Mèg jó,hogy a baba tudja!:)
2014. febr. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk èn nem cigiztem.Leraktam ahogy megtuttam,hogy babàt vàrok.Elözö voltam.
2014. febr. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!