Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama aki a...

Piroska és a farkas kérdése:

Van itt olyan kismama aki a várandósság alatt vénásan vasat kapott?

Figyelt kérdés
Egy előző kérdésem miatt elbizonytalanodtam : annyit szeretnék csak tudni, hogy ez a vénás beadás egyetlen injekció, vagy olyan, mint az infúzió? Tehát, h mennyi időt vesz igénybe.
2014. febr. 17. 14:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Injekció és nagyon nagyon kellemetlen erre készülj fel... :(
2014. febr. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 gabszem ***** válasza:
én szülés után kaptam, gondolom ez ugyanez. Én infulzióban kaptam, tehát ez nem egy injekció hanem szépen meg kell várni míg lecsöpög. (kb. fél óra)
2014. febr. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kb 5 percet vesz igénybe. Egyáltalán nem kellemetlen, nem vagyok terhes, de már kaptam többször és terheseknek sokszor adtam (szülészeten dolgozom). Nem kell tőle félni.
2014. febr. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egy barátnőm rendszeresen kap, mikor így, mikor úgy, attól függ mennyi ideje van az orvosának.
2014. febr. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
34. hétben vagyok, a ferro folgamma ellenére folyamatosan megy le a vasam, ezért javasolta a körzeti orvos. Csak annyit mondott, h vénásan adná, én pedig elfelejtettem rákérdezni, h ez mit is jelent pontosan. nem atól félek, h fájni fog- egyébként akinek fájt, miért fájt? - hanem attól , hogyha 25-30 perces infúzió, akkor miközben én ülök egy függönnyel elválasztott szobában, sorra jönnek majd be az influenzás betegek a bacijaikkal...
2014. febr. 17. 14:33
 6/10 anonim ***** válasza:
Én szülés előtt kaptam, az első 2 infuzióban, de olyan sokáig ment le, hogy kértem inkább adják injekcióban. Ikrekkel voltam terhes és a 38. héttől kaptam, nem is voltak kicsi babák így az a fél óra egy helyben fekvés maga volt a pokol. Az injekció baadása kb. 10 perig tartott , lassan adták, kérdezgették közben nem vagyok-e rosszul, de nekem semmi bajom nem volt.
2014. febr. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bocsi hogy belekérdezek de mennyi volt a vasad hogy vénásan kell kapnod?
2014. febr. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
109 volt amikor mondták, h akkor szedjem a napi 2 ferro folgammát, szedtem másfél hónapig, és most 102. Egyébként én úgy tudtam, hogy ez még nem a vénás-szint, azt hittem, az 90 körül van. Nálam inkább az lehet a gond, h a tabletta ellenére is csökken, de szerintem ez inkább felszívódás probléma lehet, legalábbis laikusként nekem így logikus.
2014. febr. 17. 15:47
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló vagyok.

24. heti vérvételen 103 volt erre kaptam 2x1 neo-ferro-folgammát. 34. heti vérvételen meg 93 volt és nekem azt mondta a dokim hogy annyira nem alacsony hogy vért kelljen kapnom. Amúgy a héten töltjük a 37. hetet ikerbabákkal. És most 3x1-et szedek.

2014. febr. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nekem 92 és vas tabletta mellett csökkent le 110ről idáig, és nem kapok szurit... érdekes még csak szóba se került. úgy tűnik ez is orvosfüggő.
2014. febr. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!