Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon alacsony a vérnyomásom...

Nagyon alacsony a vérnyomásom és a kávét nem bírom meginni, egy-egy fél energia ital árthat a babának?

Figyelt kérdés
11 hetes vagyok...
2014. febr. 18. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

én nem javaslom az energia italt, tele van tartósítószerekkel, és olyan édesítőszerrel, ami nem kimondottan egészséges (sztevoid vagy sztíviával készült élelmiszerek közül kell válogatnod terhesség alatt).

ha nem szereted a kávét, akkor próbálkozz kólával (ebből inkább a cukrossal mert az édesítőszerrel készültek szintén nagyon egészségtelenek) csak ne vidd túlzásba a kólát sem. A fekete teában szintén van koffein jócskán, sőt amennyire tudom a kakaóporban is.

2014. febr. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. febr. 18. 11:56
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen a pepsi vagy coca cola bevált nálam is.De ne túlzásba.
2014. febr. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az energiaital a legrosszabb!Én terhesen még a kólát is hanyagoltam, pedig nagy fogyasztója vagyok.

A kakaó és a fekete tea mehet.

2014. febr. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Energia italt semmiképp nem innék terhesen, akkor már sokkal inkább kóla, és abból sem light, hanem a cukros verziót! Egyébként ittam is 14 hetes koromig, mert segítette a gyomrom helyre rázásában amíg tartottak a rosszulléteim, úgyhogy behűtve, napi 1-2 dl lecsúszott...


Egyébként az étcsoki (80% fölötti) csökkenti a vérnyomást, úgyhogy koffein, ide vagy oda, az a problémára nem jó alternatíva...

2014. febr. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

az orvos véleménye, hogy jó a koffein, a sógornőmnek is kellett innia terhesség alatt napi egy csészével pedig nem kávézik, de alacsony volt a vérnyomása.

de az energiaital helyett a fenti alternatívák valamelyikét válaszd.

2014. febr. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
57%

Érdekes, hogy mennyi legenda kering az energiaitalokról! Ezeknek a nagy része feltételezés.

Egy energiaital koffeintartalma 32mg/deci, a bombának 15mg/deci. Egy doboz energiaital így kb 80mg koffeint tartalmaz, ami egy erős kávénak felel meg!

A taurint kivonták az energiaitalokból, ettől ne kell tartani.

A tartósítószer nem is található mindegyikben, de ha van, akkor az az üdítőével megegyező nátrium-benzotát, kálium-szorbát. Egyik sem okoz gondot kis mennyiségben. Ha cukrosat veszel, abban nincs édesítőszer. További összetevői a citromsav, aroma, vitaminok. A Hellben nincsen tartósítószer sem, új fajtájában még koffein sem, csak teobromin. (teakivonat)

Javaslom, hogy vidd be a dobozát a dokinak és együtt az összetevőket átnézve mérlegeljétek. A kólában foszforsav van, ami a csontoknak egyáltalán nem tesz jót.

Az ammóniás karamell sem jó, amivel színezik.

2014. febr. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!