Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baj, ha nem szedek magne...

Baj, ha nem szedek magne B6-ot? Állandó hányingerrel kűzdök a terhesség eleje óta, és a doki 3x2-t írt fel naponta, be is szedtem, de nem enyhült a rosszullét, sőt.

Figyelt kérdés
Aztán a héten elfogyott, és nem volt alkalmam venni, így 3 napig nem szedtem, és abban a 3 napban 1 percig sem voltam rosszul. Majd tegnap vettem, este bevettem, és megint rosszul lettem. Ezek alapján úgy gondolom, hogy jobb lenne nem szedni, de van benne valami olyan, ami miatt mégis fontos lehet a babának? 7+4 vagyok. Amúgy elevitet és 3x2 rutascorbint szedek még, azoktól nincs bajom.
2009. dec. 10. 07:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Nekem a doki nem hányingerre vagy rosszullétre írta fel a MagneB6-ot. Ez leginkább az idegrendszert nyugtatja. Én első vizsgálaton belül is nagyon feszes voltam és erre is kimondottan ajánlotta. Ez a gyógyszer leginkább Magnéziumot tartalmaz, nem pedig B6ot. Viszont a magnézium nem szívódik fel B6 nélkül.

Szerintem szükséges, hogy szedd! Ha a hányingered miatt aggódott volna, akkor azt mondta volna neked, hogy vegyél magadnak a gyógyszertárban recept nélkül kapható sima Vitamin B6-ot!

2009. dec. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A magnéziumszükséglet megnövekedik terhesség alatt, keress más készítményt, sima magnézium pezsgőtablettát pl.
2009. dec. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia,a magne b6-ot,pont azért irja fel az orvos,mert enyhiti a rosszullétet,és a hányingert is!Hidd el énis azt szedem,mert folyamatosan fájt a hasam,meg hányingerem volt,reggeltöl-estig!És amióta szedem,már ezek megszüntek!!Szedd nyugodttan...16heteske
2009. dec. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem meg kérdezd meg az orvost, mert tényleg van ilyen, hogy valaki a plusz magnéziumtól rosszul van.

Mivel szedsz terhes-vitamint, nem KELL még szedned, hacsak nincs valami különös oka -nekem pl.keményedés ellen kell szednem.

A kislányommal nem szedtem semmit, nem étkeztem szuper-tudatosan, mégis 4,3 kg-os egészséges baba lett :) Nem hiszem, hogy minden vacakot be kellene szednünk a terhesség alatt! Multit szedsz, bár az Elevitben nincs minden, ami kell, pl. a folsavat nem ártana szedni, éppen most a terhesség elején! Sokkal-sokkal fontosabb, mint a magnézium!

Szóval szerintem ne erőltesd, inkább beszéld meg az orvossal, mondd el neki, hogy mit tapasztaltál. Ha mindenáron szedetni akar veled Mg-t, akkor ajánl más készítményt.

2009. dec. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Még valami: a hányinger, rosszullét ellen a B vitaminok jók, nem a magnézium. Külön is lehet kapni B-komlex vitamint, rosszullét ellen hatásos.
2009. dec. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem direkt mondta a védőnőm, hogy vannak, akik rosszul reagálnak a nagy dózisban szedett MagneB6-ra.


Én csak igény szerint szedem, nem folyamatosan és nagy adagban. 22 hetes vagyok, és semmi bajom. Nem lesz a babának semmi baja, ha nem szeded, de a terhesvitamint azt szedd! Abban minden benne van, ami a babának kellhet.

2009. dec. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én most nem szedek Magne b6-ot. Előző terhességemnél kellett, mivel sokat görcsölt a hasam, de akkor is csak 1-2 darabot szedtem. Nem lesz semmi bajod ha nem szeded, szedd csak az elevitet, a magne nem kötelező, általában problémakor irják fel.
2009. dec. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!