Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Állapotosan mit lehet szedni...

Állapotosan mit lehet szedni torokfájásra és náthára?

Figyelt kérdés

Kb 5 hetes lehetek és persze mióta terhes vagyok náthás is !

Kalmopiryn van csak itthon gondoltam egyet beveszek nem árt meg már mert már annyira elegem van ugyanis van még 2 gyerek akit el kell látnom ,ráadásul ,a párom is lázas!!


2014. febr. 19. 19:34
 1/9 anonim ***** válasza:

kalmopirynről nem tudok hogy lehetne, mielőtt bevennéd, beszélj egy orvossal.

viszont panadolt biztosan lehet, ha belázasodnál, az is vény nélküli, vagy langyos zuhany, hideg borogatás a végtagokra.

A torokfájásra elsősorban fertőtleníteni kell, én sós vízzel gargarizálok reggel este és 2 nap alatt elmúlik (egy kávéscsészényi vízben fél kávéskanál sót oldok fel és 30 mp-ig gargarizálok). Azt mondják, ugyanebből az oldatból lehet spriccelni orrba mert nyákoldó. Mondjuk orrba nekem nem vállt be, a náthával hetekig küzdöttem. De az önmagában talán nem is gond ha fújod rendesen az orrod.


A torokfájást kezeld ki, nehogy esetleg torokgyulladás legyen mert az könnyen át megy lázba. Mézet is használhatsz, de mindig a gargarizálás legyen az utolsó, reggel, este és ebéd után ha van rá lehetőség.

2014. febr. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lázra paracetamol tartalmú gyógyszereket, rubophen, panadol, benuron stb. Torokfájásra tantum verde spray, emellett inhalálás, citromos mézes tea.
2014. febr. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kösz ahhoz nincs kedvem!!

Egy kicsit komolyabb válasz??

2014. febr. 19. 19:47
 4/9 anonim ***** válasza:

talán fordulj orvoshoz. mit vársz tőlünk, azt hiszed diplomás munkanélküli orvos professzorként várjuk itt hogy a hozzád hasonlók kérdezgessenek?? ha szakorvosi segítséget vársz, akkor tipegj el egy rendelőbe!


mi itt próbálunk gyors, otthoni megoldásra javaslatot tenni. de akkor dugd fel magadnak a lázmérőd.

2014. febr. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Mint irtam csak Kalmopiry n van itthon mivel nem szoktunk betegek lenni!!

És nem vagyok lázas nem vagyok egy lázastípus!

És nem orvosilag kértem tanácsot ,már megint eléggé kötöszködős szaga van némelyik válasznak!

Aki nem akar nem kell válaszolni!

Köszönöm a célzottan a kérdésemre adott válaszokat!!

2014. febr. 19. 20:19
 6/9 A kérdező kommentje:
Szupi akkor tényleg jó a gargalizálás? jó mert ma csináltam nappal és egész jó volt ,de ahogy este kezd lenni el kezd fájni!!És nagyon nem bírom a fájdalmat!!
2014. febr. 19. 20:23
 7/9 anonim ***** válasza:
igen, jó a gargarizálás, a mézes tea, és én azért elmennék egy ügyeletes patikába panadolért, ha éjjelre belázasodnál.
2014. febr. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha van kedved inkább menj orvoshoz, de ha nincs ahhoz kedved akkor a sós víz csodaszer! :-)
2014. febr. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy kalmopirnt ne vegyél be, növeli a velőcsőzáródási rendellenességet. Ezt talán még a betegtájékoztatóban is benne van.

De ha csak ahhoz ragaszkodsz, ami van otthon, akkor mindegy mit írunk.

Paracetamol tartalmút lehet csak, ami gondolom nincs otthon. Tehát vagy kibírod gyógyszer nélkül, vagy elmész a gyógyszertárba és veszel panadolt, tantum verdét.

Esetleg az orvosodat is felhívhatod, a döntés a tied.

2014. febr. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!